خانه / اسلایدر / گرانی ۶۰ درصدی بنزین در آمریکا به دلیل تحریم نفتی ایران
تحریم نفتی ایران
تحریم نفتی ایران

گرانی ۶۰ درصدی بنزین در آمریکا به دلیل تحریم نفتی ایران

میانگین قیمت بنزین در آمریکا ۶۰ درصد افزایش یافته و از ۱.۸۷ دلار در هر گالن در فوریه ۲۰۱۶ به تقریباً ۳ دلار در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ رسیده است.

او گفت:« رئیس جمهور ترامپ نگران است قیمت بالاتر بنزین بر هزینه های مصرف کننده تاثیر بگذارد و منجر به کند شدن اقتصاد آمریکا شود. قیمت بالای انرژی برای دولت آمریکا در آستانه انتخابات میان دوره‌ای کنگره نگران کننده است».

میانگین قیمت بنزین در آمریکا ۶۰ درصد افزایش یافته و از ۱.۸۷ دلار در هر گالن در فوریه ۲۰۱۶ به تقریباً ۳ دلار در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ رسیده است چون ایران به خاطر تحریم های آمریکا علیه بخش نفت آن ، صادرات نفت خام خود را در ۴ نوامبر همزمان با اجرایی شدن تحریم ها از دست خواهد داد.

لیپو گفت:« از دست رفتن فروش نفت ایران به همراه کاهش تولید ونزوئلا و تردید از توانایی اوپک و تولید کنندگان غیر اوپک برای جبران این کمبود ، باعث افزایش قیمت نفت برنت به ۸۲ دلار در هر بشکه شده است».

با افزایش قیمت نفت، مصرف بنزین آمریکا کاهش یافته است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرده مصرف بنزین امسال ۱۰ هزار بشکه در روز کاهش یابد. میانگین قیمت داخلی در روز چهارشنبه ۲.۸۶۷ دلار در هر گالن بوده که بالاترین قیمت فصلی از سال ۲۰۱۴ می باشد.

ترامپ از اوپک خواسته برای جبران کاهش صادرات نفت ایران ، تولید خود را افزایش دهد. ایران در پاسخ به این درخواست گفته بدون دخالت آمریکا در امور خاورمیانه قیمت نفت خام افزایش نمی‌یافت. بیژن زنگنه وزیر نفت ایران گفت:« اگر ترامپ می‌خواهد قیمت نفت بالا نرود و بازار بی ثبات نشود باید دست از دخالت در خاورمیانه بردارد و مانع تولید و صادرات نفت ایران نشود».

منبع: تسنیم

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

ارتباط خبرفوری با پرونده شاندیز یک دروغ بزرگ است

جامعه نو: مدیرمسئول خبرفوری گفت: شایعات منتشر شده درباره ارتباط کانال خبرفوری به پرونده پدیده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *