خانه / فرقه های ضاله / نگاهی به فرقه ضاله احمد بصری
فرقه احمد بصری همبوشی
فرقه احمد بصری همبوشی

نگاهی به فرقه ضاله احمد بصری

جامعه نو: حربه های پوسیده و تکراری فرقه ای و مهر رسوایی بر پیشانی فرقه احمد بصری همبوشی

🔰 یکی از حربه های تکراری و پوسیده ی تمام فرقه های ضاله ، اتهام زنی بر مشاهیر و بعضا علما می‌باشد. و با ادعای دروغین ایمان یا تمایل مشاهیر به فرقه ی خویش ، به استحمار مخاطبین عوام و بی سواد خویش می پردازند.
📌نمونه ی این چنین حربه های مضحک فرقه ای در بهائيت است. چنانچه طاهره قره العین با آنکه که خود زنی هتاک و خود نما و کم سواد بود اما جزو خانواده ی شهیر و عالم پرور برغانی بود. بنابر این پس از انحراف و بهائی شدن طاهره ، برخی بهائیان مدعی شدند که عموی وی یعنی مرحوم ملا محمد تقی برغانی (شهید ثالث) که از مراجع مشهور زمان خویش بود نیز به بهائیت گردیده ! اما ایامی نگذشت که مرحوم برغانی به تکفیر صریح بابیان و بهائیان پرداخت و عاقبت نیز بدست بهائیان به شهادت رسید.
📌از دیگر شواهد این حربه‌ی مضحک فرقه ای می توان به فرق صوفیه و دراویش اشاره نمود که همواره برای تطهیر خویش، به اتهام زنی به بسیاری از بزرگان و علماء شیعه روی اورده و از هیچ دروغی برای استحمار مخاطبین عوام خویش فروگذار نیستند!

🔶 اما نکته مد نظر ما، اشاره فرقه ی احمد اسماعیل بصری می‌باشد.
فرقه ای که پس از نزدیک به ۲۰ سال تبلیغ و هزینه های هنگفت مالی و دو شبکه ی ماهواره ای و … ، دستش از همه چیزخالی است و با خسران و شکست بزرگی مواجه شده است و حتی در تعریف فرقه شناختی به عنوان یک فرقه نیز شناخته نمی شود . بلکه یک جریان شکست خورده و کم تعداد و منفور و مطرود محسوب می‌گردد.
👈🏻در اینجاست که این فرقه نیز همچون سایر مبانی تکراری خویش ، به فرقه های پیشین چنگ زده و با اتهام زنی های مضحک و واهی به مشاهیر جامعه و علماء ، در امید بخشی خیالی به اتباع ساده انگار، و استحمار بیش از پیش عقول تافه آنان سعی می‌نماید.

منبع: المنجز

 

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

هشدار وزیر اطلاعات به مبلغان ضددین در فضای مجازی

جامعه نو: سید‌محمود علوی، وزیر اطلاعات در همایش مبلغان ماه مبارک رمضان در قم، با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *