خانه / فرقه های ضاله / نگاهی به فرقه ضاله احمد بصری
فرقه احمد بصری همبوشی
فرقه احمد بصری همبوشی

نگاهی به فرقه ضاله احمد بصری

جامعه نو: حربه های پوسیده و تکراری فرقه ای و مهر رسوایی بر پیشانی فرقه احمد بصری همبوشی

🔰 یکی از حربه های تکراری و پوسیده ی تمام فرقه های ضاله ، اتهام زنی بر مشاهیر و بعضا علما می‌باشد. و با ادعای دروغین ایمان یا تمایل مشاهیر به فرقه ی خویش ، به استحمار مخاطبین عوام و بی سواد خویش می پردازند.
📌نمونه ی این چنین حربه های مضحک فرقه ای در بهائيت است. چنانچه طاهره قره العین با آنکه که خود زنی هتاک و خود نما و کم سواد بود اما جزو خانواده ی شهیر و عالم پرور برغانی بود. بنابر این پس از انحراف و بهائی شدن طاهره ، برخی بهائیان مدعی شدند که عموی وی یعنی مرحوم ملا محمد تقی برغانی (شهید ثالث) که از مراجع مشهور زمان خویش بود نیز به بهائیت گردیده ! اما ایامی نگذشت که مرحوم برغانی به تکفیر صریح بابیان و بهائیان پرداخت و عاقبت نیز بدست بهائیان به شهادت رسید.
📌از دیگر شواهد این حربه‌ی مضحک فرقه ای می توان به فرق صوفیه و دراویش اشاره نمود که همواره برای تطهیر خویش، به اتهام زنی به بسیاری از بزرگان و علماء شیعه روی اورده و از هیچ دروغی برای استحمار مخاطبین عوام خویش فروگذار نیستند!

🔶 اما نکته مد نظر ما، اشاره فرقه ی احمد اسماعیل بصری می‌باشد.
فرقه ای که پس از نزدیک به ۲۰ سال تبلیغ و هزینه های هنگفت مالی و دو شبکه ی ماهواره ای و … ، دستش از همه چیزخالی است و با خسران و شکست بزرگی مواجه شده است و حتی در تعریف فرقه شناختی به عنوان یک فرقه نیز شناخته نمی شود . بلکه یک جریان شکست خورده و کم تعداد و منفور و مطرود محسوب می‌گردد.
👈🏻در اینجاست که این فرقه نیز همچون سایر مبانی تکراری خویش ، به فرقه های پیشین چنگ زده و با اتهام زنی های مضحک و واهی به مشاهیر جامعه و علماء ، در امید بخشی خیالی به اتباع ساده انگار، و استحمار بیش از پیش عقول تافه آنان سعی می‌نماید.

منبع: المنجز

 

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

چندی پیش نیز «یاسر الحبیب» روحانی‌نمای کویتی مقیم لندن و صاحب شبکه ماهواره‌ای «فدک» دلیل پذیرفتن کمک های ملکه انگلیس به این جریان را خاندان بنی هاشم بودن ملکه الیزابت عنوان کرده است.

چرا به فرقه شیرازی شیعه انگلیسی می گویند؟! / مدیر شبکه ماهواره ای لندن نشین ها: انگلیس به من هفتگی پول می دهد!

به گزارش جامعه نو و به نقل از فردا، چند روزی است که ویدئویی جدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *