خانه / فرقه های ضاله / احمد قادیانی کیست؟/فرقه انحرافی احمدیه و غلام احمد قادیانی
در سن ۴۰ سالگی و بعد از مرگ پدر، میرزا غلام احمد ابتدا ادعا کرد که از طرف خداوند مستقیماً مامور شده‌است تا اصلاحاتی در دین اسلام به وجود آورد. بعدها ادعا کرد که برگزیده خدا و ناجی بشریت است و در آخر مدعی شد که وی همان مهدی موعود و عیسی مسیح است.
در سن ۴۰ سالگی و بعد از مرگ پدر، میرزا غلام احمد ابتدا ادعا کرد که از طرف خداوند مستقیماً مامور شده‌است تا اصلاحاتی در دین اسلام به وجود آورد. بعدها ادعا کرد که برگزیده خدا و ناجی بشریت است و در آخر مدعی شد که وی همان مهدی موعود و عیسی مسیح است.

احمد قادیانی کیست؟/فرقه انحرافی احمدیه و غلام احمد قادیانی

به گزارش جامعه نو: اخیرا شاهد فعالیت هایی از جانب افراد مغرض و منفعت طلب در راستای تبلیغ افکار و عقاید انحرافی و به انزوا کشیدن اسلام ناب محمدی در سراسر جهان بخصوص شبکه های اجتماعی مجازی هستیم. امپراتور رسانه ای غرب اقدام به تبلیغ و ترویج فرقه های انحرافی و عرفان های نوظهور جهت نیل به اهداف شوم خود کرده است؛ یکی از این فرقه های انحرافی که مستقیما توسط دولت انگلیس حمایت می شود فرقه احمدیه است.

اما مطلب مهمی که توجه نویسندگان سایت “فتنه های آخرالزمان” را به خود جلب کرد این بود که دشمنان شیعه و در رأس آنها وهابیت ملعون،در اقدامی شروع به انتشار عکس ها و ویدیوهای این فرقه انحرافی به نام شیعه کرده اند تا به ظاهر به مسلمانان نشان دهند که در مذهب شیعه چه عقاید انحرافی وجود دارد. نمونه ای از این اقدامات شرم آور، انتشار عکس زیر منتسب به شیعه و با عناوین مختلف در سایت ها و صفحه های اجتماعی مجازی است. معمولاً سوالی که ذیل تصویر زیر از شیعیان پرسیده می شود جهت قبله است و سوالاتی از این قبیل که تنها به قصد تخریب اعتقادات شیعه مطرح می شود.

فرقه احمدیه

فستیوال سالانه پیروان فرقه ضالّه احمدیه

لذا برخود لازم دانستیم، مقاله ای در این زمینه تهیه کنیم و حقایق این فرقه انحرافی را به مسلمان هشدار دهیم؛ با توجه به اینکه این فرقه از جانب کشورهایی مانند انگلیس حمایت می شود و تابستان هر سال فستیوال خود را به مدت سه روز برگزار می کنند؛ که در این مراسم بیعت دسته جمعی با رهبر فرقه انجام می گیرد به این صورت که افرادی با نشانه بیعت، دست در دست رهبر فرقه میگذارند و بقیه افراد در ردیف های بعد دست خود را بر روی شانه فرد  مقابلشان میگذارند، رهبر فرقه الفاظی را بیان می کند و حاضرین آن را تکرار می کنند.

این فرقه سالانه با استفاده از کمک های مالی و تبیلغات گسترده ای که انجام می شود، افراد فریب خورده را جذب این جنبش دروغین می کنند. البته با توجه به حمایت همه جانبه کشورهای اروپایی و عقاید انحرافی این فرقه اهداف تأسیس آن کاملا مشهود است و بر مسلمانان لازم است در این برهه حساس تاریخی هوشیار تر از همیشه عمل کنند.

این فرقه برای تبلیغ خود کمک های مالی زیادی به کشورهای فقیر به خصوص در آفریقای مرکزی کرده و اقدام به ساخت مدارس، مراکز درمانی و بهداشتی، بیمارستان و مساجد در این کشورها کرده اند. همینطور تصدی پست های مهم در برخی کشورها در اختیار این فرقه بوده، شبکه های ماهواره ای به زبان های زنده دنیا در انگلیس، همچنین مطبوعات گسترده و اعزام مبلغ به کشورهای مختلف از جمله فعالیت های این فرقه انحرافی است.

موسس فرقه احمدیه شخصی است به نام غلام احمد قادیانی متولد سال ۱۸۳۹ در روستایی به نام قادیان از شهرستان گرداس پور پنجاب از توابع هند، و در سال ۱۹۰۸ در شهر لاهور در پاکستان از دنیارفت و جسد او به قادیان منتقل و در آن‌جا به خاک سپرده شد ( روحانی خزائن (مجموعه آثار)، قادیانی، ج۲۲، ص۷۰۳، غلام احمد، ربوه، پاکستان)؛  در سن چهل سالگی اعلام کرد از جانب خدا بر وی وحی می شود و ادعا کرد از کسانی است که هر صد سال یک بار توسط خدا برای تجددی دین اسلام برانگیخته می شود مردم باید با او بیعت کنند.

احمد قادیانی

غلام احمد قادیانی

وی در طول زندگی خود هفتاد کتاب، مقاله و رساله به زبان های مختلف تألیف کرده است؛ از کتاب های او «حقیقة المهدی» را می توان نام برد که حاوی دلایل مسیح و مهدی بودن غلام احمد و  «خطبة الهامیه» بیانگر الهامات و وحی خداوند بر او و حاوی مطالبی است در مورد دلایل بعثت وی و این‌که او مسیح موعود است.

احمد قادیانی دلایل حقانیت دعوت خود را شفای معجزه آسای بیماران  از بیماری طاعون و کشته شدن مخالفانش می داند. وی بیشتر عمر خود را در انگلستان به سر برده و هنگام استعمار هندوستان توسط انگلیس حمایت خود را از دولت انگلستان اعلام کرد و مدعی شد این دولت به تمام اقشار با دیده یکسان و انصاف و حریت می نگرد (تریاق القلوب، ص۱۵؛ روحانی خزائن (مجموعه آثار)، قادیانی، ج۱۴، ص۶۵، غلام احمد، ربوه، پاکستان).

این حمایت تا جایی پیشرفت که وی مدعی شد اگر ترس از انگلیس نبود مخالفان او، وی را می کشتند، خلیفه دوم این فرقه، بشیر الدین محمود احمد نیز از حامیان دولت انگلیس بود و کتابی به نام «تحفه شاهزاده ویلز» به پادشاه انگستان «ویلز نجل جورج پنجم» به نگارش درآورد و به وی هدیه داد.

اما اخیرا رهبرا این فرقه انحرافی خود را مخالف انگلیس، آمریکا و اسرائیل می دانند و ادعا کرده اند که در گذشته هم هیچ گونه تفاهمی با این دول نداشته اند.

پس از مرگ او در سال ۱۹۰۸م حکیم نور الدین بهیروی، از شاگردان غلام احمد به عنوان جانشین و خلیفه اول غلام احمد معرفی شد؛ که پس از مرگ او احمدیه دچار انشعاب شد. عده ای جانشینی محمدعلی لاهوری را پذیرفتند و فرقه لاهوری یا مجدیه را به وجود اوردند این فرقه معتقد به پیامبر بودن احمد قادیانی نبودند (دفع اوهام «توضیح المرام» فی الرد علی القادیانیه، ظاهر عاملی، ج۱، ص۲۵، شیخ سلیمان (۱۴۲۰ق)، غدیر، بیروت).

اکثر قادیانی ها به بشیر الدین محمود احمد پسر غلام احمد روی آرودند و معتقد به مهدویت و مسیح بودن غلام احمد هستند (دفع اوهام «توضیح المرام» فی الرد علی القادیانیه، ظاهر عاملی، ج۱، ص۲۸ و ۲۹، شیخ سلیمان (۱۴۲۰ق)، غدیر، بیروت) بعد از محمود احمد فرزندش میرزا نصیر احمد به جای وی خلافت را به عهده گرفت و سپس میرزا طاهر احمد، پسر عموی میرزا نصیر احمد، خلیفه چهارم فرقه احمدیه شد که تاکنون خلافت این فرقه را در انگلستان به عهده دارد و در مسجد الفضل لندن به اقامه نماز جماعت و جمعه می‌پردازد.

جشن میلاد پیامبر فرقه احمدیه در ونکور

عقاید انحرافی غلام احمد قادیانی

وی معتقد است مسیح بر روی صلیب از دنیا نرفته است بلکه تنها بی هوش شده و بعد از پائین آوردن او از صلیب و بهبودی به هند رفت و در آنجا به مرگ طبیعی از دنیا رفت و در نزدیکی پنجاب در سرینگر کشمیر به خاک سپرده شد (روحانی خزائن (مجموعه آثار)، قادیانی، ج۱۹، ص۲۹۷ـ ۳۰۱، غلام احمد، ربوه، پاکستان). حضرت عیسی (ع) با دیدن ضلالت مسیحیان از خداوند طلب نائبی درخواست کرد که متحد و مشابه حقیقت جوهر او باشد آن نائب کسی نیست جز غلام احمد قادیانی ( روحانی خزائن (مجموعه آثار)، قادیانی، ج۵، ص۴۴۹، غلام احمد، ربوه، پاکستان).

عقیده وی در مورد امام زمان (عج) این است که مهدی از اولاد فاطمه (س) نیست و مشابه عقاید موجود در کتب اهل سنت است که مهدی و عیسی یکی می باشد، البته برخی از علمای اهل سنت آن را معتبر نمی دانند (روحانی خزائن (مجموعه آثار)، قادیانی، ج۱۴، ص۴۵۵، غلام احمد، ربوه، پاکستان).

مراحل ادعای نبودت غلام احمد قادیانی

۱- ابتدا فقط ادعای الهام از جانب خدا کرد.

۲- در مرحله بعد مدعی شد خداوند هر صد سال یکبار کسی را برمی انگیزد تا دین اسلام را تجددی کند(روحانی خزائن (مجموعه آثار)، قادیانی، ج۱۴، ص۶۰ـ۵۹، غلام احمد، ربوه، پاکستان).

۳- در مرحله سوم ادعا کرد همچنان که سلسله نبوت با پیامبرختم شده؛ سلسله ولایت نیز بر وی خاتمه یافته است یعنی خود را خاتم اولیا معرفی کرد (روحانی خزائن (مجموعه آثار)، قادیانی، ج۶، ص۶۹، غلام احمد، ربوه، پاکستان).

*بسیار جالب است که او ادعا کرده همچنان که در بنی اسرائیل سلسله خلافت وجود داشت در اسلام نیز چنین است اما خداوند او را از نام های خلفای قبلی آگاه نکرده و وی نام آن ها را نمی داند و تنها اجمالاً به آنها ایمان دارد (روحانی خزائن (مجموعه آثار)، قادیانی، ج۶، ص۷۶، غلام احمد، ربوه، پاکستان).

۴- سپس خود را محدث و کلیم الله نامید (روحانی خزائن (مجموعه آثار)، قادیانی، ج۵، ص۳۸۷، غلام احمد، ربوه، پاکستان) و پس از مدتی مدعی شد فرشته وحی بر او نازل می شود زمان آن نیز همانند زمان نزول وحی بر پیامبر خداست (روحانی خزائن (مجموعه آثار)، قادیانی، ج۱۸، ص۲۰۲، غلام احمد، ربوه، پاکستان).

۵- در مرحله آخر وی خود را نبی مبعوث معرفی کرد و مدعی شد عنایات الهی اقتضا کرده در این زمان که فساد و تباهی همه جا را فرا گرفته، وی را مبعوث کند (روحانی خزائن (مجموعه آثار)، قادیانی، ج۱۴، ص۴۶۸، غلام احمد، ربوه، پاکستان).

**طرفداران این فرقه معتقدند که حکم جهاد مخصوص دوران پیامبر بوده و اکنون زمان جنگ با شمشیر گذشته و باید با قلم مردم را دعوت کنند. حتی امام مهدی در زمان ظهور به جنگ با کفار نمی رود (روحانی خزائن (مجموعه آثار)، قادیانی، ج۱، ص۴۵۳ و ۴۷۵، غلام احمد، ربوه، پاکستان).

 

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

به بهانه روزی که فتنه‌های انحلال بازوی نظامی انقلاب خنثی شد؛ ارتش یاور مردم، امید انقلاب

جامعه نو: روزی که انقلاب با صدای رسایی که از هنجره میلیون‌ها مرد و زن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *