خانه / فرقه های ضاله / عکس /آزادی واعظ بدنام وهابی از زندان در انگلیس

عکس /آزادی واعظ بدنام وهابی از زندان در انگلیس

انجم چودری انجم چودری یکی از واعظان بدنام وهابی در انگلیس که به جرم دعوت از مردم برای پیوستن به گروه داعش زندانی شده بود، آزاد شد.

به گزارش جامعه نو: انجم چودری در سال ۲۰۱۶ به پنج سال و نیم حبس محکوم شده بود. وی رهبری شبکه مرتبط با پیکارجویان را به عهده داشت از جمله فردی که لی ریگبی، سرباز انگلیس را کشت.

لی ریگبی، سرباز بریتانیایی در سال ۲۰۱۳ در نزدیکی سربازخانه‌ای در لندن کشته شد. مهاجمان ابتدا با اتومبیل به آقای ریگبی زدند و سپس در حالی که الله اکبر می‌گفتند، با قمه و ساطور به او حمله کردند و تلاش کردند سر او را ببرند.

چودری ۵۱ ساله کمی کمتر از مدت حبس خود را در زندان گذرانده و زمان باقی مانده را تحت نظارت سفت و سخت خواهد بود.  در صورتی که او شرایط آزادی خود را نقض کند، احتمال برگشتنش به زندان وجود دارد.

چودری پس از آزادی تحت نظارت پلیس، سازمان اطلاعات داخلی و چندین نهاد دیگر خواهد بود. او برای شش ماه در مهمان‌خانه‌ای در شمال لندن اقامت خواهد کرد.

وی در این مدت از حضور در برخی مساجد منع شده و نمی‌تواند واعظ باشد. تنها افرادی با او ملاقات خواهند کرد که مقام‌ها تایید کرده باشند. استفاده انجم چودری از اینترنت تحت نظارت خواهد بود و تنها اجازه دسترسی به یک تلفن را خواهد داشت. او همچنین بدون مجوز نخواهد توانست انگلیس را ترک کند.

عکس/

عکس/

عکس/

عکس/

عکس/

عکس/

عکس/

منبع:انتخاب

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

چرا فساد اخلاقی در برخی جریانات سیاسی نهادینه شده است؟

جامعه نو: بخش پایانی مقاله کرباسچی، یک اعتراف بسیار مهم، به «انحصارطلبی» و «دیکتاتوری» یک …

1 نظر

  1. خدا ریشه واهبیت و آل سعود را بخشکاند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *