خانه / فرهنگی / نوری‌زاده: عربستان بی‌گناه است!

نوری‌زاده: عربستان بی‌گناه است!

جامعه نو: «علیرضا نوری‌زاده» یکی از عناصر اپوزیسیون است که به‌سبب وابستگی گسترده به رژیم آل‌سعود به «سعودی‌زاده» معروف شده است. او که چند سال پیش تلویزیونش با نام «ایران فردا» را با کمک شاهزاده‌های سعودی تاسیس کرده، همواره ارتباط خود با سعودی‌ها را تکذیب کرده است. این در حالی است که اسناد و تصاویر زیادی از ارتباط او با عوامل رژیم سعودی وجود دارد.

پس از انتشار خبر کشته شدن «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد رژیم سعودی در کنسولگری این رژیم در استانبول، شبکه «ایران فردا» و در راس آن نوری‌زاده تمام تلاش خود را بری حمایت از سعودی‌ها انجام داد و حتی در ادعای عجیب بدون ارائه هیچ دلیل منطقی و سندی ایران را دخیل در مرگ روزنامه‌نگار مذکور دانست!

نوری‌زاده در ادعای عجیب که تنها در عطاری او گیر می‌آید، حتی مدعی شد که فیلم خروج خاشقچی وجود دارد و در دست پلیس ترکیه است. این در حالیست که تاکنون هیچگاه پلیس ترکیه این ادعا را مطرح نکرده و تنها مقامات کنسولگری عربستان این ادعا را مطرح کرده بودند. وی در مرحله بعد حکومت قطر را مسئول قتل خاشقچی دانست و مدعی شد که نامزد خاشقچی مامور اطلاعاتی قطر بوده و او را ربوده و سر به نیست کرده است!

نوری‌زاده در حالی تمام تلاش خود را کرد تا رژیم سعودی را از ماجرای قتل اخیر تبرئه کند که سعودی‌ها بالاخره تحت فشار افکار عمومی مجبور شدند مسئولیت این قتل را بپذیرند، اما نوری‌زاده هنوز دست بردار نیست و باز هم سعودی‌ها را بی‌گناه می‌داند.

البته انجام اینگونه رفتارها از فردی مثل نوری‌زاد چندان عجیب نیست و او چند سال پیش در ماجرای کشته شدن صدها حاجی که در منا هم از مقامات سعودی حمایت و حتی جان‌باختگان ایران را مقصر دانست. تا وقتی که دلارهای نفتی سعودی‌ها به گروه‌های مختلف اپوزیسیون می‌رسد، آنها نیز تمام تلاش خود را برای حمایت از دشمنان ملت ایران صرف کرده و ابایی از بیان سخنان ضدایرانی و خائنانه ندارند.

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

رویترز گزارش داد؛ اختلاف مقام‌های کاخ سفید بر سر گزارشی ضد ایران که از سایت وزارت خارجه آمریکا حذف شد

جامعه نو: منابع آگاه اعلام کردند که بر اساس گزارش جدید دولت ترامپ، اختلافات زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *