خانه / فرقه های ضاله / منافقان در لباس تروریست مجازی

منافقان در لباس تروریست مجازی

چامعه نو:در یک شگرد رو به رشد منافقان تصاویر موجود در اینترنت را به عنوان تصویر پروفایل اکانت قرار داده و یک نام مذهبی یا انقلابی برای اکانت خود انتخاب می‌کنند. سپس اظهارنظر‌های تفرقه‌انگیز یا نفرت‌انگیز جنسی و … را به صورت اکانت در پیج‌های مختلف نشر داده و بعد از آن با عکس گرفتن از این امکانات و عکس‌العمل مخاطبان، در آن صفحه که می‌تواند همدستان و یاران خودشان باشند به تولید اخبار دروغین درباره اسلام و روحانیت یا مذهبیون و انقلابیون می‌پردازند. پیج مسیح علی‌نژاد که برای افشای شگرد‌ها و پاسخ به شبهات خبرنگار سابق و اپوزیسیون‌نشین فعلی درست شده در یکی از آخرین پست‌های خود به همین موضوع پرداخته است. مانند گفت‌وگوی کامنتی مسیح علی‌نژاد با اکانت فیک یک منافق که تصویر فردی روحانی را بر پروفایل خود گذاشته است. در این گفت‌وگو شخص منافق سعی می‌کند بحث حجاب را به مباحث جنسی و یا شبهه درباره یکی از ازدواج‌های پیامبر گره بزند؛ البته به شکلی که انگار در حال استدلال است.
با حضور شبکه‌های اجتماعی همچون واتساپ، وایبر و تلگرام آن‌ها بیش از هر چیز در شایعه‌سازی و اخبار ناامیدکننده پیشقدم بوده‌اند. البته قبل از آن به صورت پیامکی و با شماره‌های خارج از کشور کار می‌کردند که شماره خارج از کشور در رد اولیه آن‌ها دیده می‌شد، اما در فضای مجازی این اتفاق نامحسوس‌تر می‌شود و می‌توانند بدون اینکه ردی از خود به جا گذارند عمل کنند، گویی یک نفر از درون خود نظام همشهری یا هم‌دانشگاهی شماست یا حتی یک بریده از سیستم که در حوزه علمیه یا رده‌های بالای امنیتی حضور داشته است و حالا قصد افشاگری دارد یا اطلاعات محرمانه را فقط به خاطر اینکه شما را می‌شناسد به شما یا گروهتان منتقل می‌کند. این همان جنگ روانی است، کاری که منافقان در آن تبحر و تجربه‌ای چند ساله دارند و به خاطر آن هم از عربستان سعودی و آمریکا حقوق می‌گیرند تا مأموریت‌های براندازی، سیاه‌نمایی و تفرقه‌افکنی خود را انجام دهند.
یکی از شگرد‌های اخیر این سازمان تروریستی ایجاد اکانت‌های فیک در شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام، توییتر و فیس‌بوک است. آن‌ها با تصویر و نامی مذهبی در اکانت‌های مشهور ضدانقلاب و یا چهره‌های مشهور پست می‌گذارند و تلاش می‌کنند نگاه‌های نفرت‌انگیز و تفرقه‌افکنانه را به نام چهره‌های مذهبی انتشار بدهند. مشهورترین نمونه این اتفاق در حادثه تروریستی رژه اهواز رخ داد. یک اکانت جعلی با سوءاستفاده از تصویر یک روحانی مشهور مبلغ در خارج از کشور و با نامی دروغین اظهارنظری نفرت‌انگیز درباره یکی از سربازان قهرمان انجام داد که با واکنش مردم روبه‌رو شد، اما از آنجا که این روحانی، سرشناس بوده دوستان و علاقه‌مندانش در فضای مجازی به وی اطلاع دادند او هم با انتشار تصویر این اکانت جعلی دست به روشنگری زد، پس از آن مشخص شد برای چند روحانی دیگر هم چنین کاری کرده‌اند.
در هر حال فضای مجازی حقیقتی است که این روز‌ها اکثریت با آن دست به گریبانیم؛ نه می‌توانیم آن را حذف کنیم و نه می‌توانیم از کنار حاشیه‌های آن به راحتی عبور کنیم چه آن‌که همین حواشی، گاه گره‌های ذهنی عمیقی را در ذهن ایجاد می‌کند. نبود سواد رسانه‌ای و حتی سواد دینی از معضلات دیگری است که به مشکلات فضای مجازی دامن می‌زند. در کنار سازمان‌ها و ارگان‌هایی که مکلفند این دو مهم را در جامعه گسترش بدهند هر کدام از ما هم وظیفه داریم عمارگونه سواد دینی و رسانه‌ای اطرافیان خود را حداقل با آموزش پرسشگری و قبول نکردن هر سخن و مطلبی بدون منبع گسترش دهیم. فراموش نکنیم منافقین روزگاری همان بلایی را که امروز در سوریه به سر مردم آمده به سر ما هم آورده بودند حالا این جاه‌طلبان قدرت و گمراهان تاریخ همچون بردگان شیطان در فضای مجازی به دنبال صید افکار عمومی برای اربابان خود هستند.
منبع:روزنامه جوان

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

پشت پرده تورهای انحرافی/ طبعیت‌گردی یا تخریب عقاید جوانان؟!+ تصاویر

جامعه نو: تور طبیعت گردی در ارتفاعات آمل که با حضور جمع چند صد نفری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *