خانه / اسلایدر / عراق|اربعین باشکوه امسال به‌روایت آمار؛ مشارکت ۲۰میلیون زائر؛ حضور زائران از ۵۰ کشور جهان
مراسم اربعین حسینی علیه السلام امسال با شکوه هرچه تمام‌تر با حضور ۲۰میلیون زائر عاشق و عزادار و محب اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم السلام از داخل و خارج عراق برگزار شد.

عراق|اربعین باشکوه امسال به‌روایت آمار؛ مشارکت ۲۰میلیون زائر؛ حضور زائران از ۵۰ کشور جهان

جامعه نو :

بر اساس گزارشی که شبکه الغدیر پخش کرده است، در مراسم اربعین امسال ۲۰ میلیون زائر شرکت کردند که ۱۶ میلیون نفر آنها عراقی بودند و بقیه از کشورهای دیگر از جمله ایران بودند.

زائران خارجی اربعین امسال از حدود ۵۰ کشور خود را به سرزمین عشاق رسانده بودند، دو میلیون و نیم ایرانی و نیم میلیون زائر از کشورهای دیگر از جمله لبنان، کویت، عربستان، هند و پاکستان مشرف شده بودند. حتی شماری از غیرمسلمانان از جمله مسیحیان و پیروان ادیان دیگر شرکت کردند که معنایش برگزاری بزرگترین تجمع دینی در یک کشور است.

شرکت کنندگان در مراسم اربعین امسال، حرکت خود به‌سمت کربلای معلی را از ۵۰۰ شهر و ناحیه و روستا آغاز کردند.

طول راه‌ها و مسیر حرکت زائران شرکت کننده بیش از دو هزار کیلومتر بود، اگرچه اربعین حسینی(ع) یک روز بیشتر نبود، اما در عمل پیاده‌روی زائران تا ۱۵ روز طول کشید.

در طول مراسم اربعین حسینی، در مسیر حرکت زائران و شهرهای زیارتی، ۱۰۰ هزار موکب و استراحتگاه و حسینیه به‌صورت شبانه‌روزی به زائران حسینی خدمت‌رسانی می‌کردند.

تأمین غذا و آب برای بیش از ۲۰ میلیون نفر و ۷ میلیون وعده غذایی از دیگر آمارهای قابل توجه اربعین امسال بوده است.

تأمین محل استراحت میلیون‌ها زائر اربعین و خدمت‌رسانی بیش از نیم میلیون نفر از خادمان به زائران و حمل بیش از سه میلیون پرچم و علم در مراسم اربعین امسال از دیگر آمار قابل توجه بوده است.

 

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

امام خامنه‌ای: توطئه آمریکا بی‌پاسخ نخواهد ماند/ هر مقدار اراده کنیم نفت صادر می‌کنیم

جامعه نو: رهبر معظم انقلاب فرمودند: دشمن برای به زانو در آوردن ملت ایران بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *