خانه / اسلایدر / با رویکرد منافقانه وطن‌فروشان حامی تحریم ایران در BBC فارسی آشنا شوید

با رویکرد منافقانه وطن‌فروشان حامی تحریم ایران در BBC فارسی آشنا شوید

جامعه نو :

در هفته‌های اخیر بار دیگر ایالات متحده آمریکا تحریم‌های ظالمانه را علیه ملت ایران به اجرا گذاشت.

در این میان رسانه‌های فارسی‎زبان بیگانه با اشتیاق فراوان به پوشش خبری و اجرای زنده این تحریم‌ها پرداخته و بار دیگر وطن‌فروشی خود را به اثبات رسانیدند.

در روزهای اخیر تعدادی از خبرنگاران بی‌بی‌سی فارسی بر اساس قوانین رسانه خود در برنامه‌های این شبکه موضعی موافق تحریم‌های اعمال‌شده و در صحفات مجازی، با سیاه‌نمایی و اشک تمساح ریختن خود را افرادی مدافع منافع ملت ایران نشان می‌دهند!

به عنوان مثال مسعود بهنود از کارمندان بی‌بی‌سی فارسی نوشت: “تحریم بانکی، معاملات را هدف گرفته، خرید دارو هم سخت شده، بیمار درد میکشد و می‌میرد.”

یا مریم زهدی از مجریان این شبکه با انتقاد از تحریم‌های وضع‌شده آمریکا در صفحه خود می‌نویسد: “همین‌طور که من و شما داریم با هم سر حواشی کل‌کل می‌کنیم و می‌جنگیم یه عده دارن درد میکشن یه عده دنبال دارو می‌روند، یه عده هم نشستن پرپرشدن عزیزترینهاشون رو تماشا می‌کنن.”

این رفتارهای منافقانه و متناقض مجریان و کارشناسان این شبکه در جلو و پشت دوربین همچون تحرکات گروه تروریستی منافقین در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی که دست‌شان به خون هزاران ایرانی بیگانه آغشته شد، سبب شد تا عده زیادی از کاربران به این شبکه و سیاست‌های انگلیسی آن حمله نمایند.

در انتها باید گفت که حقیقت اینست که از بی‌بی‌سی نباید انتظار داشت، و اصولا از هیچیک از رسانه‌هایی که با پول، برنامه‌ریزی و سیاستگزاری غیرایرانی بنا نهاده شده نمی‌توان و نباید انتظار خاصی داشت، به هرحال رسانه انگلیسی‌ست و این دولت تحلیل و سیاست خودش را سعی می‌کند پیش ببرد. در مورد همه رسانه‌های غیر ایرانی همین گزاره صادق است.

رویکرد جنگ‌ستیزانه بی‌بی‌سی فارسی در قبال ملت ایران هم اکنون بیش از هر زمانی آشکارا ادامه دارد و خود تبدیل به چالشی شده در بین مدیران و کارکنان بی‌بی‌سی تا جایی که امثال افرادی مثل مسعود بهنود و حسین باستانی که در این شبکه از رویکردی اصلاح طلبانه برخوردارند هم اکنون در محاق قرار گرفته‌اند و به دلیل این که در خطر اخراج از این شبکه قرار نگیرند در مقابل طیف رزیتا لطفی کوتاه آمده‌اند و در برنامه‌های تلویزیونی اساسا برای تحلیل دعوت نمی‌شوند و از طرفی تعدادی از خبرنگاران این شبکه قربانی این سیاست‌ها شده‌اند.

انتهای پیام/

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

تصویری از محراب مسجد کوفه

جامعه نو: تصویری از محراب مسجد کوفه، محل ضربت خوردن مولای متقیان حضرت امام علی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *