خانه / اجتماعی / دورریز غذای ایرانی‌ها‌ ‌۴۰میلیون گرسنه آمریکایی را سیر می‌کند

دورریز غذای ایرانی‌ها‌ ‌۴۰میلیون گرسنه آمریکایی را سیر می‌کند

جامعه نو :

سردار حسین سلامی شب گذشته ‌در یادواره سه شهید مدافع حرم آذربایجان شرقی که در مسجد دانشگاه تبریز برگزار شد، با تأکید بر اینکه تبریز شهر علمای بزرگ، مجاهدان جاودان، مردان و زنان شرافتمند، کریم، با‌تعصب، با‌ایمان، با‌غیرت و آگاه است، اظهار داشت: شهدایی مانند شهید «ذاکر حیدری» لباس جهاد را از تن به‌در‌ نیاوردند و وی در نهایت لباس زیبای جاودانگی را بر اندام خود پوشاند و بر افتخارات تبریز افزود.

وی با بیان اینکه شهید فرهنگی والا‌ شهید سخت‌کوش و قرآنی است که روح قرآن را بر پیکر جامعه ترویج کرد و برای گسترش معارف اسلام تلاش کرد گفت: او هم میدان جهاد را بر هر عمل صالح دیگری ترجیح داد و آخرت و لقای الهی را بر دنیای فانی ترجیح داد و سرانجام به شهدای والامقام اسلام پیوست.

جانشین فرمانده‌ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به اینکه شهید وحید نومی گلزار هم شهید عاشورایی بود که جهاد را انتخاب کرد و خداوند نیز او را انتخاب کرد ابراز داشت: او در ظهر عاشورا و در لحظات شهادت امام حسین(ع) به خدا پیوست که این، باشکوه‌ترین بیان احساس یک جوان مؤمن است.

وی شهدا را حجت‌های واقعی حضرت حق بر این ملت دانست و افزود: آنها آموزگاران عزت، شرف، کرامت، ثبات قدم و ایستادگی ما هستند، بدون وجود این عزیزان، ما هم وجود نداشتیم، چراکه شهدای ما انسان‌های بزرگی بودند که توانستند از نیروی جاذبه نفس عبور کنند و احساس پرواز در فضای ملکوت را تجربه کنند.

سردار سلامی با ابراز اینکه شهدا زنده هستند، چرا که قرآن هم بر این موضوع تأکید دارد خاطرنشان کرد: اگر آنها نبودند، چه می‌شد؟ اگر آنها نبودند، سرنوشت ما همانند کشورهای ذلیلی بود که توسط دشمن اشغال شده‌اند. دشمن در شهرها و خیابان‌های ما پای می‌گذاشت و عزت، هویت، نوامیس و استقلال ما پایمال‌شده و عقب‌مانده بوده و تسلیم می‌شدیم ولی شهیدان به ما یاد دادند که نباید تسلیم شد و باید ایستاد.

وی درس شهدا را تمرین روح عاشورا برای مواجهه با حوادث بزرگ دانست که ادبیات مقاومت را آموختند و ادامه داد: هیچ کس نمی‌تواند بر ملتی که جوانانش آماده شهادت است پیروز شود، نه غرش توپ‌ها، نه حرکت ناوها و نه صدای بمب‌ها نخواهند توانست ملتی را که مرگ را ابتدای حیات ابدی خود می‌داند شکست دهند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه سلاح‌ها وقتی مؤثر است که بتوانند نیروهای مدافع را بترسانند ابراز داشت: وقتی جوانان ما به‌استقبال شهادت می‌روند، یعنی هیچ سلاحی قادر نیست آنان را وادار به عقب‌نشینی کند چراکه مرگ هم برای آنها طعم زندگی دارد، جهاد را عامل سعادت خود می‌دانند و در برابر هیچ قدرتی زانو نمی‌زنند.

وی با یادآوری اینکه “ما ۴۰ سال است در حال جنگ هستیم و یک لحظه هم قدرت‌های ظاهری بزرگ از توطئه دست برنداشته‌اند” گفت: کوچه‌ها و خیابان‌های ما پر از نام شهیدانی است که در راه خدا کشته شده‌اند، پس توطئه‌ها واقعی بوده و می‌خواستند با جنگ ۴۰ساله و تغییر مدل‌ها، مردم را به تسلیم وادار کنند اما شهدا برای ما حجت ساختند و ایستادگی را در برابر دشمن به ما آموختند.

سردار سلامی با تأکید به اینکه “رزمندگان و شهدای ما در دفاع مقدس نگذاشتند یک وجب از این سرزمین در اختیار دشمن باقی بماند”، ادامه داد: شهدا به ما حیات دادند، عزت بخشیدند و زندگی خود را مدیون آنها هستیم.

وی با یادآوری اینکه “در ۸ سال دفاع مقدس همه قدرت‌های کوچک و بزرگ در برابر ایران صف کشیدند، تحریم کردند، جنگیدند و اجازه فروش نفت ما را ندادند و در شرایط سختی ۸ سال جنگ را پشت سر گذاشتیم” اضافه کرد: این دفاع مقدس مصداق و مثال زیبایی بود که ثابت کنیم در محیط نابرابری قدرت، با تکیه بر اسلام و ولایت و با هدایت ولی فقیه می‌توان در برابر همه قدرت‌های بزرگ زمان ایستاد و سرانجام اراده خود را بر آنها تحمیل کرد که این، شاهکاری بزرگ و بی‌نظیر بعد از عاشورا بود.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با تأکید بر اینکه “همین ایستادگی‌ها ما را برای میدان‌های بزرگ آماده کرد” ابراز داشت: دشمن دست‌بردار نبود و همه نیروی خود را به میدان آورد. آمریکا که نماد قدرت شیطانی بی‌نظیر تاریخ بشر بود و جهان در طول حیات خود قدرتی به‌بزرگی آمریکا ندیده است، لذا او هرآنچه قدرت داشت به صحنه آورد تا ایران را منزوی کند، ارتباط سیاسی جهان را با ایران قطع کند و در محاصره سیاسی قرار دهند و میدان اثر ایران را از بین ببرد، اما به هیچ نتیجه‌ای نرسید.

وی افزود: آیا ما مشروعیت سیاسی بیشتری داریم یا آمریکا؟ آیا امروز کسی حاضر است کنار آمریکا علیه ما ائتلاف کند؟ متحدان سنتی آمریکا هم در برابر ایران، فاصله گرفتند، این آمریکاست که به‌تدریج در حال منزوی شدن و از دست دادن قدرت و نفوذ سیاسی خود بر عالم است و این انقلاب ماست که در حال رشد و بلوغ و اعتلای منزلت سیاسی در جهان است.

سردار سلامی با تأکید بر اینکه “آمریکا تمام قدرت روانی و رسانه‌ای و فرهنگی خود را به صحنه آورد تا جوانان را از انقلاب و رهبری و اسلام و دستاوردهای بزرگ انقلاب جدا کند و در ذهن جوانان ما بذر تردید بیفشاند”، گفت: در برابر این هجمه فرهنگی و روانی دشمن، جوانان ما به جبهه‌های مقاومت روی آوردند، در مساجد معتکف شدند و در این تهاجم فرهنگی دشمن را بر زمین زدند که هیچ ایرانی آزاده و شرافتمندی به او لبیک نگفت.

وی ادامه داد: امروزه هرچه فراخوان دادند در این شرایط سخت اقتصادی و در اوج فشار «راهبرد اعمال حداکثر فشار» را وارد کردند و عملیات روانی سنگینی را درون جامعه هدایت کردند تا مردم را به خیابان‌ها بریزند ولی درود خداوند بر شرافت ملت ما که تصمیم گرفتند دشمن را ناامید کنند.

این مقام ارشد نظامی سپاه پاسداران، با تصریح به اینکه «راهبرد اعمال حداکثر فشار» نهایت قدرت آمریکا بود که ظاهر شد، لطماتی زد و عبور می‌کند، خاطرنشان کرد: مردم به دشمن و تهدیدهای او بی‌اعتنا بودند، پشتوانه نظام شدند و درخشیدند که دشمن هم ناامید شد.

وی با بیان اینکه “دشمنان ما تلاش کردند دامنه قدرت ایران را محدود کرده و قلمروی نفوذ ما را از ما بگیرند اما هیچ غلطی نتوانستند بکنند” افزود: به منطقه نگاه کنید که؛ درخشش و تأثیر از آنِ کیست؟ و چه‌کسانی در تحولات سیاسی عراق بر مسند حاکمیت هستند؟ آیا هواداران آمریکاست یا انقلاب ایران؟ در حالی که آمریکا عراق را اشغال کرده بود، ایران عراق را از سیطره سیاسی آنها خارج کرد. در لبنان، سوریه و… هم همه می‌بینند که چه‌کسی صاحب نفوذ است.

سردار سلامی با اظهار اینکه “در کشور ما هم آمریکا می‌خواست صادرات نفت را به صفر برساند ولی مجبور شد خریداران بزرگ نفت را معاف کند که نشان از شکست «راهبرد اعمال حداکثر فشار» بود”، تصریح کرد: می‌خواستند ایران را از قدرت دفاعی و هسته‌ای دور کنند و ما را عقب‌مانده نگه دارند که ملت ایران همه مکرهای آنها را به خودشان بازگرداند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با تأکید بر اینکه امروز خود آنها گرفتار بدبختی هستند که ۷ تریلیون دلار به‌اندازه ۱۰۰ سال درآمد نفتی ایران و عراق در منطقه هزینه کردند ولی نتیجه نگرفتند، ادامه داد: آنها در کشورشان ۵۰ میلیون کنار خیابان از گرسنگی می‌میرند که این محصول تصمیمات نادرست و هزینه‌کرد نظامی در منطقه است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از وزرای آمریکایی گفته بود که «اگر نظام ایران می‌خواهد مردمش گرسنه نباشد، باید از آمریکا تبعیت کند» که ما در پاسخ او می‌گوییم که «به‌فکر ۵۰ میلیون گرسنه خود باشید، دورریز غذای ایرانی‌ها ۴۰ میلیون گرسنه را سیر می‌کند که اگر دولتشان نمی‌تواند شرایط گرسنگان را مدیریت کند، ما از دورریز غذای ایرانیان این کار را می‌کنیم! فکر می‌کنید رزق و روزی ما در دستا« شماست؟ ملت خود را از گرسنگی نجات دهید».

این مقام ارشد نظامی سپاه گفت: هنوز دیگ‌های محرم و اربعین و صفر ما برپاست، اگر برای مردم دل می‌سوزانید، می‌خواهید ملت را فلج کرده و فقر و محرومیت را آرزو می‌کنید که این آرزو را به گور خواهید برد. ملت ایران جزو شریف‌ترین و عزیزترین و قوی‌ترین و ثروتمندترین‌های دنیا قرار می‌گیرند چنانچه امروز هم شریف و بزرگ هستند.

وی با تأکید بر اینکه “ما به‌برکت خون شهیدان ایستاده‌ایم”، تصریح کرد: تاریخ ثابت کرد هر کس که با آمریکا دوستی کرد، غارت شد و بی‌حیثیت شد و ایستادگان در برابر آن مستقل، آزاد، عزیز و غنی شدند و در ایران و کشورهای ایستاده در برابر آمریکا این راه ادامه دارد.

منبع: تسنيم

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

جامعه تشنه عدالت؛ از پورشه‌بازی در اصفهان تا پوشه بازی در لواسان/ قوه قضائیه پشتوانه مردمی برای اجرای قوانین پیدا کرد

جامعه نو: کم نبوده‌اند نمونه‌هایی که یک فرد از طبقه‌ای خاص و دارای ادعاهای بسیار، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *