خانه / اجتماعی / عراقچی: برای مقابله با تحریم‌ها با اروپا رایزنی می‌کنیم

عراقچی: برای مقابله با تحریم‌ها با اروپا رایزنی می‌کنیم

جامعه نو:  سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای سفری یک روزه در رم بسر می‌برد، گفت: با کشور‌های اروپایی در خصوص مقابله با تحریم‌های آمریکا گفتگو و رایزنی می‌کنیم.
وی که به منظور دیدار و گفت: وگو با مقامات ایتالیایی به رم سفر کرده است، گفت: ما بطور فشرده به گفت: وگو با کشور‌های اروپایی در خصوص مقابله با تحریم‌های آمریکا می‌پردازیم و در ادامه این مشورت‌ها به لهستان، ایتالیا و فردا (جمعه) به اسپانیا سفر می‌کنم. عراقچی تاکید کرد: در دیدار با مقامات اروپایی همچنین در باره برقراری مکانیسم‌های مالی، هماهنگی در خصوص مسائل برجام و منطقه که از اهمیت زیادی برخوردار است، گفتگو می‌کنیم.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان افزود: در سفر به کشور‌های اروپایی با همتایان خود دیدار می‌کنم و در ایتالیا نیز با دبیر کل وزارت خارجه، روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی مجالس سنا و نمایندگان و در پایان نیز با وزیر امور خارجه واتیکان دیدار خواهم کرد.
عراقچی که برای شرکت در نشست مکانیسم سیاسی مشورتی معاونین وزرای خارجه ایران و ایتالیا به رم سفر کرده است، صبح پنجشنبه (به وقت محلی) نیز در صبحانه کاری با جمعی از خبرنگاران رسانه‌های گروهی و پژوهشگران ایتالیایی، مواضع جمهوری اسلامی ایران را در خصوص برجام و وضعیت همکاری با اروپا و ایتالیا تشریح کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کرده است و از اتحادیه اروپا انتظار داریم در کنار عمل به تعهدات سیاسی به تعهدات اقتصادی خود در برجام عمل کند چرا که تاکنون اقدامات اتحادیه اروپایی هنوز به راه حل‌های عملیاتی منجر نشده است.
معاون سیاسی وزارت امورخارجه در این نشست با اشاره به این که آمریکا با خروج از برجام عملا قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد را نقض کرده است، گفت، آمریکا فقط به خروج از برجام اکتفا نکرده و دیگر کشور‌های جهان را نیز به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ تشویق می‌کند. برجام یک موافقتنامه امنیتی و عدم اشاعه است و خروج امریکا از برجام امنیت اروپا و منطقه و نظام بین الملل را با چالش مواجه کرده است.

منبع: ایرنا

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

وزارت اقتصاد و بانک مرکزی پاسخ دهند: آیا نماینده ایران در بانک جهانی قصد اقامت دائم در آمریکا را دارد؟ +اسناد

جامعه نو: در بررسی‌های به عمل آمده، اطلاعاتی به دست آمده است که آقای دکتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *