خانه / آموزش و پژوهش / حجت الاسلام رستمی: متولیان آموزش عالی برای فعالیت های قرآنی عزم بیشتری داشته باشند

حجت الاسلام رستمی: متولیان آموزش عالی برای فعالیت های قرآنی عزم بیشتری داشته باشند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها گفت: انتظار ما از متولیان آموزش عالی کشور این است که برای جهش فعالیت های قرآنی عزم بیشتری داشته باشند.

به گزارش جامعه نو:، حجت الاسلام مصطفی رستمی عصر امروز در مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، گفت: این جشنواره یکی از پایدارترین جشنواره های دانشگاهی است. بیش از ۳۰۰ هزار دانشجو در این جشنواره مشارکت کردند و نه تنها گسترده ترین جشنواره دینی و مذهبی کشور بلکه بزرگترین جشنواره فرهنگی کشور است.

وی با بیان اینکه نظام سلطه جوی غرب بدنبال شناساندن دانشگاهها به عنوان محل تردید فرهنگ غرب است، افزود: ولی آنچه که ما می بینیم این است که اکثریت بدنه دانشگاهی ما اهل انس با قرآن هستند و فارغ از شکل و ظاهرشان اهل گرایش به معنویات هستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ادامه داد: چگونه می توان ۳۰۰ هزار دانشجو را گرد هم آورد. ما باید مروج این جشنواره باشیم.

وی افزود: انتظار ما از متولیان آموزش عالی کشور این است که باید عزمی در جهش فعالیت های قرآنی و توسعه بنیادین این فعالیت ها داشته باشند.

حجت الاسلام رستمی تصریح کرد: باید فعالیت های قرآنی را بازخوانی کرده و ببیند آیا این رویداد نیاز به ارتقا و بازتعریف دارد و با توجه به استقبالی که دانشجویان از این جشنواره دارند مسئولیت فرهنگی متولیان نیز بیشتر می‌شود و ما باید در دوره های بعد شاهد فعالیت گسترده تری در خصوص این جشنواره باشیم.

وی در پایان اعلام کرد: میزبان سی و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور، دانشگاه آزاد است.

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

اقدامات شبکه ۵ در مورد توهین به مقدسات اهل‌سنت

جامعه نو: یک فعال رسانه‌ای در توئیتر درباره توهین مداح در برنامه زنده شبکه ۵ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *