خانه / آموزش و پژوهش / حجت الاسلام رستمی: متولیان آموزش عالی برای فعالیت های قرآنی عزم بیشتری داشته باشند

حجت الاسلام رستمی: متولیان آموزش عالی برای فعالیت های قرآنی عزم بیشتری داشته باشند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها گفت: انتظار ما از متولیان آموزش عالی کشور این است که برای جهش فعالیت های قرآنی عزم بیشتری داشته باشند.

به گزارش جامعه نو:، حجت الاسلام مصطفی رستمی عصر امروز در مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، گفت: این جشنواره یکی از پایدارترین جشنواره های دانشگاهی است. بیش از ۳۰۰ هزار دانشجو در این جشنواره مشارکت کردند و نه تنها گسترده ترین جشنواره دینی و مذهبی کشور بلکه بزرگترین جشنواره فرهنگی کشور است.

وی با بیان اینکه نظام سلطه جوی غرب بدنبال شناساندن دانشگاهها به عنوان محل تردید فرهنگ غرب است، افزود: ولی آنچه که ما می بینیم این است که اکثریت بدنه دانشگاهی ما اهل انس با قرآن هستند و فارغ از شکل و ظاهرشان اهل گرایش به معنویات هستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ادامه داد: چگونه می توان ۳۰۰ هزار دانشجو را گرد هم آورد. ما باید مروج این جشنواره باشیم.

وی افزود: انتظار ما از متولیان آموزش عالی کشور این است که باید عزمی در جهش فعالیت های قرآنی و توسعه بنیادین این فعالیت ها داشته باشند.

حجت الاسلام رستمی تصریح کرد: باید فعالیت های قرآنی را بازخوانی کرده و ببیند آیا این رویداد نیاز به ارتقا و بازتعریف دارد و با توجه به استقبالی که دانشجویان از این جشنواره دارند مسئولیت فرهنگی متولیان نیز بیشتر می‌شود و ما باید در دوره های بعد شاهد فعالیت گسترده تری در خصوص این جشنواره باشیم.

وی در پایان اعلام کرد: میزبان سی و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور، دانشگاه آزاد است.

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

رد اعتراض سازمان حج به متولی بودن میراث در صدور مجوز آژانسها

این نامه در تاریخ دهم آذرماه نوشته شده است و در آن فرهاد دژپسند به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *