خانه / آموزش و پژوهش / معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها: محیط دانشگاهی امروز از خمودگی خارج شده است

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها: محیط دانشگاهی امروز از خمودگی خارج شده است

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: امروز محیط دانشگاهی کشور نسبت به قبل از انقلاب از خمودگی خارج شده و به محیطی فعال، مولد علم و دانش و کمک‌کننده به بخش صنعت تبدیل شده است.

به گزارش جامعه نو: حجت‌الاسلام صالحی در نشست هم‌اندیشی فعالان فرهنگی دانشگاه‌های تربت حیدریه طی سخنانی اظهار کرد: امروز با ضریب بالای استفاده از ابزاری همچون رسانه، نخبگان جامعه نباید در مارپیچ سکوت قرار بگیرند و بلکه باید به بیان و پردازش دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی بپردازند. امروز فصای نخبگانی جامعه باید ضمن بیان آسیب‌ها و ضعف‌ها در کشور که البته به جهت فاصله گرفتن از ارزش‌ها به‌وجود آمده است، از پردازش و بیان دستاوردها و ارزش‌های انقلاب اسلامی کوتاهی نکند.

حجت‌الاسلام صالحی با اشاره به پیشرفت‌های دانشگاهی کشور افزود: امروز محیط دانشگاهی کشور نسبت به قبل از انقلاب از خمودگی خارج شده و به محیطی فعال، مولد علم و دانش و کمک‌کننده به بخش صنعت تبدیل شده است. امروز ما یک نظام دانشگاهی در سطح عالی داریم که اغلب دانشگاه‌های دنیا به دنبال فارغ‌التحصیلان علمی کشور هستند. فرار مغزها با همه معایبش مزیتی که دارد این است که می‌فهمیم در جامعه فضایی وجود دارد که چنین نخبگانی را پرورش می‌دهد.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیان داشت: امروز نرخ پوشش دانشگاهی کشور ۲۴ برابر، دانشجویان با تحصیلات تکمیلی ۹۵ برابر، اعضای هیئت علمی ۲۴ برابر و زنان عضو هیئت علمی ۱۷ برابر قبل از انقلاب است. همچنین آمار ۶درصدی زنان تحصیل‌کرده قبل از انقلاب به ۴۵ درصد افزایش یافته است. کشور ما اکنون در تربیت مهندس رتبه سوم دنیا، رتبه ۱۵ علمی جهان و نخست جهان اسلام، رتبه ۲۱ مقالات علمی و کیفی دنیا را داراست و همچنین از مجموع ۳۷۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور سالانه ۵۱۰ میلیون دلار صادرات داریم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در پایان این نشست از فعالان فرهنگی دانشگاه‌های تربت حیدریه تقدیر به‌عمل آمد.

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

عاقبت هنجارشکنی در ماه مبارک رمضان؛ جنجال تک‌خوانی یک زن در ابیانه/ نگار معظم احضار شد

جامعه نو: نگار معظم که ویدئوی تک‌خوانی او در روستای ابیانه به‌طور گسترده در رسانه‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *