خانه / اجتماعی / نگرانی بابت مسیر پرداخت ۵۰۰ میلیون یورو پول دارو و تجهیزات پزشکی

نگرانی بابت مسیر پرداخت ۵۰۰ میلیون یورو پول دارو و تجهیزات پزشکی

مشکلات شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی کشور در تامین نقدینگی، منجر به این شد که با موافقت رهبری، ۵۰۰ میلیون یورو از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای پرداخت مطالبات شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی اختصاص یابد. به دنبال آن، رئیس سازمان غذا و دارو و همچنین وزیر بهداشت، عنوان کردند که این پول به سازمان بیمه سلامت واگذار می شود تا از این مسیر توزیع صورت گیرد.

این در حالی است که احمد شیبانی رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، در گفتگو با خبرنگار مهر، نسبت به مسیر توزیع این اعتبار از طریق سازمان بیمه سلامت، ابراز نگرانی کرده است.

وی با عنوان این مطلب که شنیده ایم قرار است در توزیع این پول اتفاقاتی بیافتد، گفت: قرار است این پول برای ارتقای صنعت دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص یابد تا بخشی از مشکلات صنعت حل شود.

شیبانی با خطاب قرار دادن سازمان برنامه و بودجه در مسیر توزیع این پول، افزود: نظر رهبری این است که با این پول، صنعت داخلی سرپا بایستد و اگر این پول غیر از این محل خرج شود، مشکلات پابرجا خواهد ماند.

وی با عنوان این مطلب که نگران وضعیت صنعت داروسازی کشور هستیم، ادامه داد: قطعا اگر این پول به درستی توزیع شود، می تواند بخش عمده ای از مشکلات صنعت دارو و تجهیزات پزشکی را حل کند.

شیبانی با انتقاد از واگذاری این پول به سازمان بیمه سلامت، گفت: بیمه سلامت به عنوان خریدار خدمت، مشکلات زیادی دارد که می تواند شائبه توزیع نادرست این پول را در اذهان ایجاد کند.

وی با اشاره به وجود تشکل ها و انجمن های مربوطه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، افزود: پیشنهاد ما این بود که با همکاری سازمان غذا و دارو، سازمان برنامه و بودجه و انجمن ها و تشکل ها، کمیته ای برای نظارت بر روند توزیع این پول تشکیل می شد و این کار سختی نیست که نتوان انجام داد.

رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، تاکید کرد: در هر حال، هنوز که پولی پرداخت نشده است، و ما نگران مسیر پرداخت ۵۰۰ میلیون یورو به شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی هستیم.

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

عاقبت هنجارشکنی در ماه مبارک رمضان؛ جنجال تک‌خوانی یک زن در ابیانه/ نگار معظم احضار شد

جامعه نو: نگار معظم که ویدئوی تک‌خوانی او در روستای ابیانه به‌طور گسترده در رسانه‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *