خانه / اجتماعی / ۳ زلزله بزرگتر از ۴ ریشتر طی سال ۹۷ در گلستان اتفاق افتاده است

۳ زلزله بزرگتر از ۴ ریشتر طی سال ۹۷ در گلستان اتفاق افتاده است

گرگان- معاون اداره کل مدیریت بحران استان گلستان گفت: سه زلزله بزرگتر از چهار ریشتر طی سال ۹۷ در گلستان اتفاق افتاده است.

به گزارش جامعه نو  سیدرضا قادری، ظهر چهارشنبه در همایش مخاطرات طبیعی زلزله در گلستان که در سالن اجتماعات دانشگاه مائده گرگان برگزار شد، اظهار کرد: حوادث مختلفی مانند زلزله و سیل و سیلاب ها، آتش سوزی جنگل ها و غیره را در گلستان تجربه کرده ایم.

وی افزود: گسل های استان این پتانسیل را دارند که زلزله هایی با ریشترهای بالا ایجاد کنند بنابراین باید اصول ساخت و ساز را رعایت کنیم.

قادری در ادامه به زلزله های بالاتر از سه ریشتر در سال های ۹۳ تاکنون اشاره کرد و گفت: در سال ۹۳ زلزله های بالای سه ریشتر ۱۰ مورد، در سال ۹۴ چهار مورد، در سال ۹۵ سه مورد، در سال ۹۶ حدود ۶ مورد و امسال هم تاکنون سه زلزله بالای چهار ریشتر اتفاق افتاده است و این نشان می دهد که استان ما پتانسیل بالایی در این زمینه دارد.

وی تأکید کرد: برای مقابله با حوادث باید خود را آماده کنیم و ساختمان ها و سازه های مقاوم بسازیم تا در کاهش خسارات و تلفات گام برداریم.

قادری بیان کرد: استفاده عقل و تجربه می تواند جلوی بسیاری از مخاطرات طبیعی را بگیرد تا حوادث تلخی چون زلزله بم و کرمانشاه تکرار نشود.

وی خاطرنشان کرد: نقش دستگاه های هنگام حوادث و بحران هم بسیار مهم است و باید قبل از وقوع حوادث هماهنگی های لازم در این زمینه اتفاق بیفتد.

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

پرونده محمدعلی نجفی در دادگاه کیفری

جامعه نو: من در زمان آقای نجفی وارد شهرداری شدم و به‌عنوان کارشناس استخدام شدم. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *