خانه / اجتماعی / نشست کارگروه امداد و نجات پدافند غیر عامل در هلال احمر برگزار شد

نشست کارگروه امداد و نجات پدافند غیر عامل در هلال احمر برگزار شد

شیراز _ نشست اعضای کارگروه امداد و نجات پدافنر غیر عامل استان فارس در هلال احمر فارس برگزار شد.

به گزارش جامعه نو ، به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ مدیر عامل جمعیت استان در این نشست به نقش محوری هلال احمر در حوزه پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: تهیه اسکان اضطراری در ساعات اولیه بحران برای آسیب دیدگان جزء وظایف جمعیت هلال احمر است اما دیگر دستگاه ها نیز باید وظایف خود را در این حوزه بشناسند و تقویت کنند.

حسین درویشی ادامه داد: در کتاب اسفیر امداد و نجات آسیب پذیری در شهرها را ۲ درصد و در روستاها را ۱۰ درصد درنظر گرفته است.

درویشی افزود: در شهرها معمولا برای اسکان اضطراری مکان هایی در نظر گرفته شده است؛ مثلا پارک ها، مساجد، ورزشگاه ها و … از جمله مکان هایی هستند که در شهر ها در نظر گرفته شده اما باید مکان یابی برای اسکان اضطراری در روستاها را تقویت کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: یکی از مهمترین وظایف این جمعیت برنامه ریزی، پیش بینی شناخت تهدیدات، حفظ بقا، پیشگیری و کسب آمادگی های لازم در حوزه دفاع غیر عامل است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس توسعه و ارتقای نیروهای امدادی و پشتیبانی با طراحی آموزش های مورد نیاز و مداوم بر اساس روش های نوین آموزشی را دیگر وظیفه عمده جمعیت هلال احمر در حوزه پدافند غیرعامل برشمرد.

درویشی با اشاره به ضرورت تهیه و تدوین پروتکل آمادگی و پاسخگویی سازمانی هلال احمر، بر برگزاری مانورهای آمادگی در برابر حملات شیمیایی و موشکی و نیز تجهیز نیروهای امدادی و تشکیل تیم های واکنش سریع برای کمک به مردم در هنگام حوادث و حملات، تاکید کرد.

وی بر لزوم پخش برنامه های آموزشی در برنامه های پرمخاطب از طریق سیمای فارس را ضروری دانست.

در این نشست مدیر کل پدافند غیرعامل استان فارس نیز با اشاره به اینکه ایران جزء ۱۰ کشور حادثه خیز جهان به شمار می رود، بیان کرد: با توجه به وقوع مخاطرات زیادی در کشورمان ایران، باید از آمادگی بالایی برخوردار باشیم که لازمه آن پیشگیری است.

قاسم پاک نژاد بر تدوین بانک اطلاعاتی دقیق و جامع در رابطه با شرح وظایف دستگاه های عضو کارگروه و نقش آنها در حوادث و بلایا تاکید کرد.

پاک نژاد افزود: در تدوین این بانک اطلاعاتی باید مناطق آسیب پذیر، وظایف دستگاه ها و حتی تجهیزات و لجستیک نیز مشخص شود.

وی تصریح کرد: بدون نقش آفرینی موثر مردم در زمان وقوع بحران ها و حوادث، کاری از پیش نخواهیم برد و این مهم منوط به آموزش های ایمنی و امدادی به عموم افراد جامعه است.

بیان نقطه نظرات و دیدگاه های اعضای کارگروه امداد و نجات پدافند غیر عامل به منظور عملکرد مطلوب تر این کارگروه در آینده، بخش پایانی نشست یاد شده بود.

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

پرونده محمدعلی نجفی در دادگاه کیفری

جامعه نو: من در زمان آقای نجفی وارد شهرداری شدم و به‌عنوان کارشناس استخدام شدم. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *