خانه / فرهنگی / ‌پاسداشت ۴۰ سال مجاهدت آیت‌الله

‌پاسداشت ۴۰ سال مجاهدت آیت‌الله

در همایش تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی، به پاس ۴۰ سال مجاهدت آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری و دبیر شورای نگهبان، با اهدای لوح سپاس از سوی سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه و حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه، از این عالم انقلابی و مجاهد تجلیل شد.
‌حاج صادقی، نماینده، ولی فقیه در سپاه در این آیین از آیت‌الله جنتی به عنوان برجسته‌ترین چهره ولایتمداری و بارزترین مصداق استقامت فکری، عملی و دارای روحیه جهادی و انقلابی نام برد.
وی طی سخنانی در این همایش تقابل انقلاب اسلامی با استکبار جهانی را سنت الهی و پایان‌ناپذیر توصیف و تصریح کرد: رمز ماندگاری انقلاب اسلامی طی چهار دهه، پیوند امت با ولایت است.
حاجی صادقی از انقلاب الهام‌بخش اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین هدیه الهی برای ملت ایران یاد کرد و گفت: مهم‌ترین و محوری‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی تولد اسلام ناب محمدی (ص)، نفی حاکمیت‌های دروغین و طاغوتی و تحقق توحید و نظام ولایی است. وی با برشماری شاخص‌های نظام ولایی اظهار کرد: انطباق کامل نظام ولایی با مبانی اعتقادی اسلام و تجلی بخشی توحید ربوبی، هماهنگی و همسویی با فطرت انسان، عاملیت وحدت حقیقی، مأیوس کردن دشمن از جمله مهم‌ترین شاخص‌های نظام ولایی است. حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجی صادقی بزرگ‌ترین نعمت الهی برای بشریت را نعمت ولایت دانست و خاطرنشان کرد: رسالت نظام ولایی احیای جامعه اسلامی بود و در جامعه ولایی استعداد‌های انسان رشد کرده، بارور شده و مردم‌سالاری به معنای واقعی نمود پیدا می‌کند.
وی گفت: مدل حکومت دینی ما نظام ولایی است و ولایت فقیه مدل نظام ولایی در عصر غیبت است و انقلاب اسلامی با نابودی سلطه استکبار و با استقرار نظام ولایی جامعیت و کارآمدی دین را در اندیشه و عمل در عرصه‌های مختلف متجلی ساخت.
حاجی صادقی افزود: ۴۰ سالگی نظام ولایی با وجود همه دشمنی‌ها، توطئه‌ها و فتنه‌ها دستاوردی است که هیچ امتی تاکنون از آن برخوردار نبوده و منشأ دستاورد‌های فراوان انقلاب در عرصه‌های دیگر نیز شده است، از این رو باید قدردان این نعمت بزرگ بوده و در راستای تحکیم و تقویت آن تلاش کنیم تا زمینه و بستر تحقق نهضت ظهور فراهم شود. نماینده ولی فقیه در سپاه یادآور شد: انقلاب اسلامی در طی چهار دهه به رغم فراز و نشیب‌ها هیچ‌گاه متوقف نشده و اینکه امروز استکبار جهانی اذعان به شکست برابر انقلاب اسلامی و گفتمان مقاومت دارد و شاخص‌های ابرقدرتی خود را از دست رفته می‌بیند متأثر از نظام ولایی و ولایتمداری امت است.
حاجی‌صادقی رمز ماندگاری انقلاب اسلامی را اتصال و پیوند امت و ولایت توصیف و تصریح کرد: امروز استکبار جهانی و دشمنان در صدد ایجاد خدشه در نقطه اتصال امت و ولایت هستند؛ آنچه موجب گذر از بحران‌ها و فتنه‌ها در طی چهار دهه گذشته شده است در پرتو ولایتمداری و پیوند امت با ولایت بوده است. نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان استقامت و مقاومت را عامل غلبه بر مشکلات کاستی‌ها و توطئه‌های دشمنان عنوان و خاطرنشان کرد: مقاومت و تحمل مشکلات مصداق عمل صالح و مجاهدت در راه خداست که سعادت دنیوی و اخروی و امید و نشاط نسبت به آینده را به همراه خواهد داشت.

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

حمید جبلی نمایشگاه عکس برگزار می‌کند

گالری آتبین نمایشگاه عکس های حمید جبلی را عصر جمعه، ۲۸ دی ماه به تماشا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *