خانه / آموزش و پژوهش / ۱۰ انتصاب طی یک هفته؛ خانه‌تکانی بطحایی در آموزش و پرورش

۱۰ انتصاب طی یک هفته؛ خانه‌تکانی بطحایی در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش طی دو روز گذشته پنج مشاور و مدیر جدید منصوب کرد که جدیدترین انتصاب او محمد خرم بود. عهده‌دار سرپرستی دفتر امور مجلس وزارت آموزش و پرورش شد.

محمدحسین نجاتی: یک هفته، ۱۰ انتصاب جدید در آموزش و پرورش. خانه تکانی جدی سید محمد بطحایی با هدف چابک‌سازی ساختار اداری آموزش و پرورش. تغییراتی که انتقاداتی را هم به وزیر آموزش و پرورش وارد کرد. خصوصا در رابطه با حذف کلی مرکز روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش و ادغام آن در دفتر وزارتی. با این حال این هفته ساختمان وزارتی آموزش و پرورش در خیابان سپهبد قرنی تغییرات زیادی داشت. تغییراتی که در دو فاز صورت گرفت. فاز اول در هفته‌ی گذشته و فاز دوم امروز.

اولین تغییر را بطحایی از دفتر خودش شروع کرد. به طوریکه “شاپور محمدزاده”، که پیش از این مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش بود به عنوان مشاور و دستیار ارشد وزیر آموزش و پرورش منصوب شد.

در ادامه “امیرعلی نعمت‌الهی” هم در راستای تغییرات تشکیلات اداری وزارت آموزش و پرورش به عنوان «قائم‌مقام وزیر و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی» منصوب شد. مرکزی که ساختار روابط عمومی آموزش و پرورش را در خود جای می‌دهد.

در سومین قدم هم‌چنین “منصور اردستانی” در حکمی جدید مدیرکل حقوقی و املاک آموزش و پرورش شده است.”بهروز امیدی” هم جای او را به عنوان مدیرکل دفتر هماهنگی هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری گرفت. امیدی پیش‌تر مدیرکل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری بود و با جابه‌جایی او، “بیات سلطانی” به عنوان سرپرست این اداره کل معرفی شده است.

در دوم فاز وزیر آموزش و پرورش طی یکی دو روز اخیر پنج مشاور و مدیر جدید منصوب کرد که جدیدترین انتصاب او محمد خرم بود که او عهده‌دار سرپرستی دفتر امور مجلس وزارت آموزش و پرورش شد.

در حکم سید محمدبطحایی خطاب به خرم آماده است  که « نظر به تعهد، سوابق مدیریتی و تجارب  ارزشمند جنابعالی در آموزش و پرورش و بنا به پیشنهاد معاون محترم حقوقی و امور مجلس، به موجب این ابلاغ با حفظ سمت به عنوان «سرپرست دفتر امور مجلس» منصوب می‌شوید. توفیق شما را در انجام مسئولیت‌ها در راستای سیاست های نظام جمهوری اسلامی و سیاست‌های دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسئلت دارد.»

در ادامه تغییرات ساختاری و انتصابات جدید در وزارت آموزش و پرورش، بطحائی همچنین روز گذشته در احکامی «بهروز امیدی» را به عنوان «سرپرست دفتر هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری»، «اسماعیل دلفراز» را به عنوان مشاور و «منصور اردستانی» را به‌ عنوان «سرپرست دفتر حقوقی، املاک و حمایت قضایی» و «بیات سلطانی» را به عنوان «سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری» منصوب کرد.

هفته گذشته «امیرعلی نعمت‌الهی» به عنوان قائم مقام و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی، «شاپور محمدزاده» به عنوان مشاور و دستیار ارشد و «مرتضی نظری» به عنوان مشاور در امور مطالعات اجتماعی منصوب شدند.

هدف از این تغییرات چیست؟

در روزهای اخیر و پس از ادغام مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی با حوزه دفتر وزارتی، زمزمه‌هایی مبنی بر انحلال دفتر امور زنان این وزارتخانه نیز به گوش می‌رسید که نعمت‌الهی – قائم مقام وزیر آموزش و پرورش – امروز در این باره توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: اگرچه موضوع نهایی نشده است، تاکید دولت همچنین وزیر آموزش و پرورش همواره بر استفاده از نقش موثر و متمایز بانوان در وزارت آموزش و پرورش است و در همین راستا به همکاران فرهنگی و جامعه بانوان کشوراطمینان می‌دهیم که در این زمینه تدبیر ویژه‌ای خواهیم داشت و حتما به نقش ویژه بانوان و دانش آموزان دختر در وزارت آموزش و پرورش بیش از گذشته توجه خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به ساختار جدید آموزش و پرورش گفت: ساختار نهایی نشده است و در حال بررسی و کارشناسی دقیق است تا بتواند به اهداف که چابک‌سازی، افزایش بهره وری و جلوگیری از همپوشانی است، دست پیدا کند. در سازمان اموراداری و استخدامی کشور، رئیس این سازمان که معاون رئیس جمهور است و خودش نیز معلم بوده است با توجه ویژه ای موضوع تجدید ساختار را بررسی می‌کند و همکاران ما در وزارت آموزش و پرورش در حوزه‌های تخصصی مرتبط تاکیدشان بر این است تا ساختار سازمانی به‌نحوی نهایی شود که بتوانیم وظایف و تکالیف را بهتر از گذشته انجام دهیم.

 آموزش و پرورش با تغییر سمت‌ها چابک می‌شود؟

اما نکته مهمی که درباره این تغییرات مطرح است، این است که آیا آموزش و پرورش با تغییر در سمت‌های مدیریتی چابک می‌شود؟ در حال حاضر براساس آمارهای رسمی، وزارت آموزش و پرورش با حدود ۹۰۰ هزار کارمند، بیشترین تعداد کارمند دولتی را دارد. حدود ۹۰ درصد بودجه کلی آموزش و پرورش هم صرف حقوق دادن به این کارمندان می‌شود. علاوه بر این تعداد بالای سمت‌های مدیریتی در استان‌ها، شهرها، شهرستان‌ها و حتی نواحی کلانشهرها، باعث شده وزارت آموزش و پرورش بخش زیادی از کارمندان دولت را در بدنه خود جا دهد. برهمین اساس به نظر می‌رسد آموزش و پرورش بیش از تغییر در چند سمت نیازمند یک بازنگری جدی در حوزه مدیریت منابع انسانی خود است

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

آموزش و پرورش هزینه نیست، سرمایه است

جامعه نو: چند نكته در رابطه با استعفای آقای بطحایی از وزارت آموزش و پرورش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *