خانه / فرقه های ضاله / جذب؛ قانونی تخیلی

جذب؛ قانونی تخیلی

فردی نازایی که ۲۰ سال آرزوی بچه دار شدن می‌کند و حتی بچه‌ی خود را در تمام احوالات در کنار خود تصور و حس می‌کند و…. یا جوانی که چندین سال جنس مخالف خود را عاشقانه دوست دارد و حتی در تصور خود به یاد او غذا می‌خورد، مسافرت می‌رود و… ولی به هدف خود نمی‌رسند! چرا این به اصطلاح قانون در مورد آن‌ها عمل نکرده است؟

«من قانون جذب را قبول دارم و آن را حس کردم و شما متوجه نشدید قانون جذب چه می‌گوید! قانون جذب می‌گوید باید آن‌قدر خواسته‌ات را در تصورات خود پردازش کنید و آن را همیشه به همراه خود داشته باشید تا به دست آورید.»

جواب دادم بگذارید یک تعریف از قانون جذب برای شما بیاورم؛ در مورد قانون جذب می‌گویند: «هر چیزی را تصور کنید بدست می‌آورید.»[۱] یا در جای دیگر می‌گویند؛ «هر چیزی را با تصور کردن بدون تلاش و تکاپو به دست می آورید.» [۲] من سه سؤال از شما می‌پرسم، جواب دهید؛
۱. فردی نازایی که ۲۰ سال آرزوی بچه دار شدن می‌کند و حتی بچه‌ی خود را در تمام احوالات در کنار خود تصور و حس می‌کند و…. یا جوانی که چندین سال جنس مخالف خود را عاشقانه دوست دارد و حتی در تصور خود به یاد او غذا می‌خورد و… ولی به هدف خود نمی‌رسند! چرا  این به اصطلاح قانون در مورد آن‌ها عمل نکرده است؟

۲. آیا این کلام پذیرفتنی و معقولانه است که بدون تلاش انسان به چیزی برسد؟ بدون تلاش چه کسی به مقصد رسیده است؟

۳. برفرض اگر بگویید؛ منظور این قانون با تلاش کردن است! چرا اسم این به اصطلاح قانون را گذاشتند راز؟ این چه راز سر به مهری است که الان کشف شده است؟ این را همه می‌دانند که انسان با تفکر و برنامه ریزی و تلاش به مقاصد خود دست پیدا می‌کند!

پی‌نوشت:

[۱]. راز، راندا برن، نشر پیکان، تهران، ص ۲۲.
[۲]. شاه کلید، جک کینفیلد، تهران، نشر نسل نواندیش، ص ۳۴.

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

آیا اهل حق یا یارسان یک فرقه ضاله است؟/ فرقه‌ای را که گفته می‌شود میترا استاد پیرو آن بود، بیشتر بشناسید

جامعه نو: یک خبرنگار ادعا کرده است که میترا استاد یکی از پیروان فرقه یارسایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *