خانه / ویژه / مظلوم‌نمایی جاسوس آمریکایی در «رادیو فردا»

مظلوم‌نمایی جاسوس آمریکایی در «رادیو فردا»

«کامبیز حسینی» مجری معلوم‌الحال رسانه‌های دولت آمریکا که چند سالیست از راه فعالیت در «رادیو فردا» نان می‌خورد، در برنامه اخیر پارادوکس میزبان یک جاسوس بود.

«جیسون رضائیان» که در سالهای گذشته به اتهام جرائم مختلف از جمله جاسوسی برای دولت آمریکا در ایران بازداشت و زندانی شده بود، پس از آزادی به آمریکا برگشت و با انتشار کتابی به سیاه‌نمایی و دروغ‌پراکنی پرداخت. وی با حضور در برنامه «کامبیز حسینی»، علاوه بر تبلیغ کتابش، با مظلوم‌نمایی سعی کرد خود را فردی بی‌آزار و بی‌گناه جلوه دهد و ادعا کرد افراد و گروه‌هایی که خواهان شکست توافق هسته‌ای ایران با غرب بودند او را بدون دلیل گرفتند و مدتی زندانی کردند.

این ادعاها در حالیست که از سوی مقامات قضائی ایران مهمترین اتهامات رضائیان، علاوه بر مسائل غیراخلاقی، نفوذ در اماکن مهم دولتی و افشار برنامه‌های ضدتحریمی ایران از جمله هویت واسطه‌های تجاری و ماهیت شرکت‌های همکار ایران در پروسه دور زدن تحریم‌ها و جاسوسی از برنامه‌ هسته‌ای ایران عنوان شده است.

این آمریکایی ایرانی‌تبار که به‌نظر می‌رسد زندانی‌شدنش در ایران برای او آب و نان خوبی داشته، همچنین دیگر عناصر اپوزیسیون و ضدانقلاب که مدعی هستند در طول سالهای اخیر در ایران مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند به شکایت در دادگاه‌های آمریکا و گرفتن غرامت از منابع پولهای بلوکه شده ایران دعوت کرد.

اهمیت این جاسوس برای آمریکایی‌ها آنقدر زیاد بود که برای آزادی‌اش قبول کردند صدها میلیون دلار از پولهای بلوکه شده ایران را پس بدهند و رئیس‌جمهور وقت و وزیر امور خارجه سابق آمریکا نیز در مراسمی از او به‌دلیل خدماتش به آمریکا تجلیل کردند، اقدامی که مقامات آمریکایی برای کمتر کسی انجام می‌دهند.

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

اپوزیسیون راهی برای کمک به هموطنان خود بلد نیست!؟

جامعه نو: نجاح محمد علی، روزنامه‌نگار عراقی، در توئیتر خود با اشاره به سو استفاده‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *