خانه / فرهنگی / آغاز رسمی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از ۲۲ بهمن

آغاز رسمی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از ۲۲ بهمن

سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از فردا، ۲۲ بهمن‌ماه به طور رسمی آغاز می‌شود.

جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر که هر سال از اول تا ۱۲ بهمن برگزار می‌شد امسال به دلیل تقارن با ایام فاطمیه به بعد از جشنواره فیلم فجر موکول شد و عصر ۲۲ بهمن‌ماه یعنی زمانی که اختتامیه جشنواره فیلم در حال برگزاری است، جشنواره تئاتر فجر افتتاح خواهد شد.

البته شنیده می‌شد قرار بوده جشنواره تئاتر فجر، امسال مراسمی رسمی برای افتتاحیه داشته باشد اما احتمالاً به دلیل همین همزمانی با اختتامیه جشنواره فیلم اجرایی نشده است.

این دوره از جشنواره در بخش‌های تئاتر صحنه‌ای، تئاتر خیابانی و دیگر گونه‌های اجرایی، تئاتر ملل، فجر استانی، چهل‌سالگی انقلاب اسلامی، مسابقه نمایشنامه‌نویسی، مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر، مسابقه و نمایشگاه پوستر تئاتر، کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی، همایش برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استانی و به‌علاوه‌ی فجر برگزار می‌شود که بعضی بخش‌های آن مثل همایش برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استانی پیش از رویداد اصلی برگزار شدند.

اولین روز جشنواره، دوشنبه ۲۲ بهمن با نمایش‌های محیطی در محوطه اطراف تئاتر شهر و خانه هنرمندان ایران از شهرهای تهران، کرج، کرمانشاه و تفرش آغاز می‌شود و در بخش صحنه‌ای هم نمایش «خانه برناردا آلبا» علی رفیعی میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

از بین تماشاخانه‌های خصوصی هم امسال مکتب تهران، تئاتر مستقل، دا، سه نقطه، نوفل لوشاتو، ایران تماشا، دیوار چهارم، شانو.، همای سعادت و مان (استاد مشایخی) در بخش بعلاوه فجر با اجرای چند نمایش در جشنواره حضور دارند.

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

از ترویج عشق‌های مثلثی و همجنس‌بازی در تئاتر تا سرو نشئه‌جات در سفارتخانه‌های اروپایی پایتخت/ سلبریتی‌هایی که شاه‌مهره بیگانگان در کشور شده‌اند

جامعه نو: اخیرا اخباری مبنی بر حضور جمعی از هنرمندان در مهمانی‌های سفارتخانه‌های اروپایی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *