خانه / آموزش و پژوهش / توضیح قائم مقام وزیر علوم درباره بازداشت استاد بلژیکی

توضیح قائم مقام وزیر علوم درباره بازداشت استاد بلژیکی

حسین سالار آملی درباره وضعیت ارتباط دانشگاه‌های داخل با دانشگاه‌های کشور بلژیک با توجه به دستگیری یکی از اساتید ایرانی – بلژیکی و قطع همکاری دانشگاه لوون بلژیک با دانشگاه تهران گفت: ظاهراً یکی از افرادی که به خاطر مسائل امنیتی در ایران دستگیر شده در دانشگاه لوون بلژیک فعالیت داشته است.

وی گفت: در ارتباط با مابقی دانشگاه‌های بلژیک مشکلی نداریم و کارهای تحقیقاتی مشترک انجام می‌شود، با وجود این جمهوری اسلامی ایران به مسائل مربوطه عفو و کاهش دوره زندان این افراد با توجه به موضوع معمولاً ورود پیدا می‌کند.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل افزود: دانشگاه تهران نیز در این خصوص درخواست خود را اعلام کرده و همکاران در قوه قضائیه پیگیر این موضوع هستند و اگر استحقاق آن را داشته باشد مورد تخفیف قرار می‌گیرد تا ارتباط علمی دانشگاه تهران با آن دانشگاه آسیب نبیند.

وی درباره وضعیت پروژه‌های دانشگاه تهران با دانشگاه لوون بلژیک ادامه داد: پروژه‌هایی که منعقد شده اگر پیشرفت زیادی داشته باشند طبق قرارداد منعقد شده، انجام می‌شود و فقط ممکن است توسعه همکاری‌ها متوقف شود.

سالار آملی تاکید کرد: این موضوع خیلی نگران کننده نیست امیدوارم شرایط این فرد طوری باشد که منجر به آزادی وی شده و ارتباط علمی دانشگاه تهران با دانشگاه مذکور از این طریق آسیب نبیند.

به گزارش مهر، رئیس دانشگاه تهران در گفتگو با یکی از رسانه‌ها از قطع ارتباط همکاری مشترک دانشگاه لوون بلژیک به‌دلیل بازداشت استاد ایرانی – بلژیکی این دانشگاه در ایران خبر داده بود.

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

آموزش و پرورش هزینه نیست، سرمایه است

جامعه نو: چند نكته در رابطه با استعفای آقای بطحایی از وزارت آموزش و پرورش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *