خانه / آموزش و پژوهش / شبکه علمی به‌عنوان یک پشتیبان برای دانشگاه‌هاست

شبکه علمی به‌عنوان یک پشتیبان برای دانشگاه‌هاست

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شبکه علمی به عنوان یک پشتیبان برای دانشگاه‌ها محسوب می‌شود.

منصور غلامی در حاشیه مراسم افتتاح اتصال دانشگاه گیلان به شبکه علمی کشور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دانشگاه گیلان یکی از دانشگاه‌های مهم کشور است، اظهار کرد: اتصال این دانشگاه به شبکه علمی کشور یکی از اقدامات مهم و ضروری است.

وی اهمیت فناوری‌های پیوسته و یکنواخت جهت ارتقای دانشگاه‌ها در کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: مرکز اتصال داده‌های دانشگاه گیلان علاوه بر تأمین شبکه اینترنتی برای دانشگاه و پایگاه علمی زمینه مناسب جهت استفاده دانشگاه از منابع علمی سایر مراکز و سایر دانشگاه‌های کشور است.

غلامی با بیان اینکه اکثر دانشگاه‌های بزرگ به شبکه علمی وصل می‌شوند، افزود: زیرساخت و مرکزیت شبکه علمی کشور سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه شبکه علمی از واحدهای پراکنده منبع اطلاعات جلوگیری می‌کند، یادآور شد: صرفه‌جویی در هزینه‌ها، تأمین منابع و دسترسی به استفاده از منابع در سطح وسیع‌تر از مزایای شبکه علمی است.

وی در پایان با بیان اینکه این طرح به هم افزایی طرح علمی کشور کمک می‌کند، خاطرنشان کرد: شبکه علمی به عنوان یک پشتیبان برای دانشگاه‌ها محسوب می‌شود.

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

لزوم تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در مدارس

جامعه نو: دشمن در برنامه‌های فرهنگی ابتدا دانش آموزان و مدارس را جامعه هدف قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *