خانه / ویژه / ائمه جمعه اهل سنت گنبدکاووس: سپاه همزاد و همراه انقلاب و از بطن مردم است

ائمه جمعه اهل سنت گنبدکاووس: سپاه همزاد و همراه انقلاب و از بطن مردم است

جامعه نو: ائمه جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس با محکوم کردن اقدام رییس جمهوری آمریکا در قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی، خاطرنشان کردند: سپاه همزاد و همراه انقلاب و از بطن مردم است.

در این بیانیه که نسخه ای از آن روز شنبه در اختیار خبرنگار ایرنا قرار گرفت، آخوند عبدالباسط نوریزاد و آخوند عبدالکریم جاور، با استناد به سخن امام راحل مبنی بر اینگه ‘اگر سپاه نبود کشور هم نبود’، این اقدام دولت آمریکا را اقدامی غیرقانونی و غیر دیپلماتیک و نیز کودکانه و از روی عجر و نا امیدی دانستند.
در ادامه بیانیه ائمه جمعه اهل سنت گنبدکاووس آمده که ‘سپاه براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی یکی از نیروهای رسمی و قانونی کشور است و هیچ کشوری حق ندارد و نمی تواند نیروی نظامی کشور ثالث را گروه تروریستی بنامد و این اقدام آمریکا در عرف بین المللی نیز محلی از اعراب ندارد’.
امامان جمعه اهل سنت گنبدکاووس همچنین گفته اند که سپاه همزاد و همراه انقلاب اسلامی بوده و تا ابد خواهد بود زیرا سپاه یکی از دو بال قدرتمند اوج گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته بوده و دقیقا نیرویی تروریست ستیز است.
ائمه جمعه اهل سنت گنبدکاووس در ادامه بیانیه خود با یادآوری اقدامات سپاه در سوریه و عراق علیه گروهک داعش به آمریکا، آورده اند ‘دولت آمریکا به همین زودی فراموش کرده که اگر سپاه نبود هنوز هم در سوریه و عراق می بایست شاهد اقدامات سبعانه گروهک های تروریستی مثل داعش می بودیم و این همکاری نظامی و راهبردی سپاه بود تا بساط این گروهک های ضد اسلامی و ضد انسانی برچیده شود’.
آخوند نوریزاد و آخوند جاور همچنین به اقدامات سپاه در جریان سیل گنبدکاووس، گمیشان و آق قلا، لرستان و خوزستان اشاره کرده و گفته اند که این اقدامات نشان داد که سپاه نیرویی مردمی و برخاسته از بطن مردم است.
همچنین در پایان بیانیه آمده است که ‘ما ائمه جمعه اهل سنت گنبدکاووس به نیابت از سوی مردم مسلمان، متدین و انقلابی ترکمن صحرا و گنبدکاووس، این اقدام آمریکا را تقبیح نموده و همیشه و درهمه حال همراه و همگام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستیم؛ همه ما پاسداریم’.
بیش از نیمی از جمعیت ۳۵۰ هزار نفر شهرستان مرزی گنبدکاووس و درشرق استان گلستان را ترکمن ها که اهل سنت هستند، تشکیل می دهند.

منبع: ایرنا

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

مجلس، پیگیر پارتی مختلط در سفارت انگلیس

جامعه نو: رئیس مجلس به کمیسیون امنیت ملی مأموریت داد برگزاری پارتی مختلط در سفارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *