خانه / اجتماعی / تمامی تالاب‎های استان کرمانشاه سیراب شد

تمامی تالاب‎های استان کرمانشاه سیراب شد

جامعه نو: مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: تمامی تالاب‌ها در استان کرمانشاه بر اثر بارندگی‌های اخیر آبگیری شده‌اند.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه بیان کرد: بارندگی‌های اخیر استان علاوه بر ایجاد برخی مشکلات همانند سیلاب و آبگرفتکی معابر نتایج مثبتی نیز داشته که احیا تالاب‌ها از جمله آنها بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۵۰ تالاب و سراب در سطح استان کرمانشاه وجود دارد، عنوان کرد: تالاب‌ها در کاهش ریزگردها، حفظ تنوع زیستی و تعدیل آب و هوا موثر است، بنابراین باید از تمامی ظرفیت‌ها برای حفظ و احیا آنها استفاده شود.

یاوری با بیان اینکه تالاب از سیل جلوگیری می‎کند بیان کرد: تالاب‎ها در جلوگیری از ایجاد سیل نقش مهمی دارند و به دلیل حفظ مواد معدنی در خاک خودشان به عنوان یک منبع بسیار مهم برای استخراج انواع داروهای گیاهی در طب سنتی به حساب می‌آیند.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه از خاک تالاب‌‎ها برای درمان انواع بیماری‎های مفصلی استفاده می‎شود، بیان کرد: زمین‌های کشاورزی که در اطراف تالاب‎ها قرار دارند به شدت حاصلخیز است زیرا گونه‌های جانوری مختلفی که در تالاب زندگی می‌کنند به حفظ خاک و حاصلخیزی آن کمک می‎کنند.

وی با بیان اینکه با آبگیری تالاب‌ها باید شاهد مهاجرت پرندگان مهاجر به این مناطق نیز باشیم، عنوان کرد: با آبگیری تالاب‌های فصلی، سفره‌های زیرزمینی نیز جان دوباره می‌گیرند و می‌توان امیدوار بود امسال دیگر به دلیل بارندگی خوب با کمبود آب روبه‌رو نباشیم اما این دلیل نمی‌شود که در مصرف آب صرفه‌جویی و مدیریت نکنیم.

منبع: تسنیم

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

اعتیاد نسل آینده را هدف گرفته است

جامعه نو: اعتياد پديده زندگي مدرن و مسأله اجتماعي بزرگي است كه دامنه آسيب‌زايي گروه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *