خانه / اجتماعی / دستگیری شایعه سازان فضای مجازی در خصوص سیل “خوزستان”

دستگیری شایعه سازان فضای مجازی در خصوص سیل “خوزستان”

جامعه نو: رئیس پلیس فتا استان از دستگیری ۲۴ نفر از کاربران فضای مجازی که با پخش شایعات مربوط به سیل موجب تشویش اذهان عمومی شده بودند، خبر داد.

سرهنگ شاهین حسنوند با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع سیل در برخی شهرستان‌های “خوزستان” متاسفانه اخیرا افرادی با ایجاد پیام‌های کذب و انتشار آن با عبارات هیجان‌زا، احساسات مردمی را نشانه می‌گیرند و سبب می‌شوند دروغ و ترس در جامعه رسوخ پیدا کند و تبدیل به یک ترس عمومی شود.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان پلیس فتا با رصد و پایش شبکه‌های اجتماعی ۲۴ نفر از کاربرانی را که با پخش اخبار منحرف و شایعات مربوط به سیل موجب تشویش اذهان عمومی شده بودند را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی دستگیر کردند.

سرهنگ حسنوند تاکید کرد: کاربران با انتشار و کپی‌کردن هر پیام کذب یا واقعی در فضای مجازی، می‌بایست پاسخگوی تبعات و عواقب آن باشند.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی داده شدند، از کاربران فضای مجازی خواست: در صورت مشاهده هر گونه شایعه در فضای مجازی از طریق ارتباطات مردمی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir یا آدرس ایمیل khoozestan_fata@police.ir یا شماره تماس ۲۱۸۲۷۳۰۷-۰۶۱ اطلاع رسانی کنند.

منبع: میزان

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

اعتیاد نسل آینده را هدف گرفته است

جامعه نو: اعتياد پديده زندگي مدرن و مسأله اجتماعي بزرگي است كه دامنه آسيب‌زايي گروه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *