خانه / اجتماعی / زنگنه: آسيبي به سيل زدگان از ناحيه توليد نفت وارد نمي شود

زنگنه: آسيبي به سيل زدگان از ناحيه توليد نفت وارد نمي شود

جامعه نو: وزير نفت با تاكيد بر بسيج همه امكانات صنعت نفت براي كاهش آسيب به مردم خوزستان گفت: اطراف تجهيزات نفتي ما را آب فرا گرفته است و هيچ انسان با شرافتي نمي آيد براي آنكه چند هزار بشكه نفت بيشتر توليد كند به مردم ضرر بزند.

بيژن زنگنه شامگاه پنجشنبه ۲۲ فروردين پس از برگزاري جلسه ستاد بحران وزات نفت اظهار كرد: از روز نخست كه استان خوزستان گرفتار سيل شد دستور داده و تاكيد كردم كه همه امكانات صنعت نفت در خدمت كاهش آسيب ها، درد ها و رنج هاي مردم باشد، از روز چهارشنبه (۲۱ فرورين) هم نماينده اي ويژه را فرستاديم تا در خوزستان مستقر باشد.

وي با بيان اينكه اقدام هاي بسيار خوبي انجام شده تا شهر هاي استان خوزستان از خطر دور باشد و تاكنون آسيب جاني نداشته ايم گفت: مرگ چاره ندارد، اما بقيه موارد را مي توان جبران كرد و دولت هم ان شاء الله با توان خود خسارت هاي وارده به مردم را جبران مي كند.

وزير نفت تاكيد كرد: ملت ايران اكنون در رنج هستند براي اينكه بخشي از ايران كه خوزستان است در رنج است و همه ما بايد كمك كنيم تا اين رنج از دوش مردم خوزستان برداشته شود.

زنگنه با اشاره به اقدام هاي عناصر ضد انقلاب و دشمنان وحدت و يكپارچگي ملت ايران، در اين باره توضيح داد: طرح مواردي از اين دست كه صنعت نفت يا مسئولان استان خوزستان قبول كردند كه در دشت آزادگان خسارت به مردم خوزستان وارد شود تا به تاسيسات نفتي آسيبي نرسد؛ خلاف واقع است.

وي ادامه داد: همه داشته هاي ما در خدمت مردم است و هيچ انسان با شرافتي نمي آيد براي آنكه چند هزار بشكه نفت بيشتر توليد كند به مردم ضرر بزند.

وزير نفت تصريح كرد: البته در بخش نفت ما حساسيت زيادي داريم كه آسيب زيست محيطي هم به مردم وارد نشود، اين مردم پس از سيل هم مي خواهند در دشت آزادگان و ديگر مناطق هورالعظيم زندگي كنند، اگر اتفاقي براي يكي از خطوط لوله ما بيفتد زندگي و دامداري و كسب و كار مردم براي سال ها مختل مي شود، از اين رو ما براي جلوگيري از آسيب زيست محيطي به مردم، توليد نفت را كاهش داده ايم و بعضي از خطوط لوله را تخليه كرديم.

زنگنه گفت: همه امكانات وزارت نفت تحت مديريت ستاد بحران استان خوزستان بسيج شده است تا مردم از اين شرايط عبور كنند.

وزير نفت درباره وضع پالايشگاه ها و چاه هاي نفت استان خوزستان پس از حادثه سيل افزود: وضع پالايشگاه هاي نفت خوب است و توليد نفت روال عادي خود را سپري مي كند.

بيژن زنگنه بابيان اينكه توليد نفت جز در برخي چاه ها كه تصميم گرفتيم به دليل خطر هاي زيست محيطي بسته شود، در جريان است خاطرنشان كرد: ما در نقاط محدودي خودمان چاه ها را بسته ايم و خطوط لوله را خالي كرديم تا اگر مشكلي براي اين خطوط پيش آمد مشكل زيست محيطي پيدا نكنيم.

منبع: کیهان

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

جواد افشار مطرح کرد: جاسوس‌ها و آقازاده‌های فاسد به یک اندازه خطرناک اند

جامعه نو: ما درگیر جنگی اقتصادی هستیم و این دروغ نیست بلکه واقعیت است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *