خانه / اجتماعی / سیل در ایران، ضدانقلاب را هم گیج کرد!

سیل در ایران، ضدانقلاب را هم گیج کرد!

جامعه نو: امدادرسانی ها در سیل اخیر، یک ویژگی منحصر به فرد داشت که بار دیگر ضدانقلاب را گیج و مبهوت کرد.

به گزارش جام نیوز، سیل روزهای اخیر، تلخی و شیرین های بسیاری را به همراه خود داشته که هر کدام از آنها، به تنهایی ضمن اثرگذاری، در حافظه تاریخی مردم ماندگار خواهد شد. گذشته از تلخی روزهای گذشته و آسیب های گسترده مالی، سیل خدمت رسانی که از گوشه کنار ایران اسلامی، روانه مناطق سیل زده شد، شیرینی و شور زایدالوصفی را در جامعه ایجاد کرد.

اما امدادرسانی ها در سیل اخیر، یک ویژگی منحصر به فرد داشت؛ کمک و حضور نیروهای داوطلب و مردمی از کشورهای همسایه در مناطق سیل‌زده.

یکی از گروه هایی که برای کمک به ایران وارد شد و در فضای مجازی انعکاس زیادی یافت، گروه حشدالشعبی عراق بود.

دو موضوع مهم در امر کمک رسانی مردم عراق به مناطق سیل زده استان خوزستان مطرح است:

موضوع اول: کمک های ارسالی کاملا مردمی بوده و دستگاه دولتی عراق دخالت چندانی در این موضوع نداشته است.

موضوع دوم: به دلیل ارتباط بالای گروه حشدالشعبی با مردم این گروه هماهنگی و ارسال این کمک ها را برعهده داشته و حتی این گروه، ماشین آلات لجستیکی و مهندسی خود را هم  وارد میدان کرد.

با انتشار  ورود کمک های مردم عراق به همکاری حشدالشعبی، باز هم دشمنان انقلاب اسلامی جنجال رسانه ای به راه انداخته و با تفسیرها و تحلیل های نادرست و غیرواقعی سعی کردن این اقدام زیبای مردم عراق را زیر سوال ببرند و دوستی و برادی حاکم میان دو ملت را پنهان کنند.

البته در کنار این تحلیل ها، رسانه های فارسی زبان وابسته به غرب از تخریب جمهوری اسلامی هم غافل نبودند!

به عنوان نمونه وب سایت تلویزیون ایران اینترنشال در این باره می نویسد:

کاروان‌های امدادی دو گروه شبه‌نظامی «حشد‌الشعبی»، «حرکت النجبا» و گروه نظامی «فاطمیون» تحت عنوان «کمک به سیل‌زدگان ایرانی» به استان‌های خوزستان و لرستان رفته‌اند با این حال برخی رسانه‌ها به نقل از حشدالشعبی نوشته‌اند که هدف این ماموریت، جلوگیری از جریان سیل به عراق است.

و یا وب سایت رادیو فردا در این باره می نویسد:

خبر ورود نیروهای حشدالشعبی عراق به داخل ایران با موجی از انتقادها در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شده است.

وب سایت بی بی سی نیز در این باره گفت:

پیش از این حشدالشعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که “یگان مهندسی و برخی ماشین آلات سنگین این سازمان برای منحرف کردن جریان آب سیل و جلوگیری از ورود آن به عراق وارد خاک ایران شده‌اند“. نیروهای حشدالشعبی یا همان “بسیج مردمی عراق” روابط نزدیکی با سپاه قدس، واحد برون مرزی سپاه پاسداران دارند. در جریان سیل فروردین ماه امسال سپاه پاسداران به شکل کم‌سابقه‌ای در کار امدادرسانی برای سیل‌زدگان دخالت کرد. این مداخله به اختلاف‌نظرهایی بین دولت و سپاه انجامید.

بخش فارسی رادیو فرانسه در واکنش به این موضوع نوشت:

ولیعهد پیشین ایران در پیام خود نوشته است” ایرانیان برای بازسازی کشورشان به تروریست‌ها نیازی ندارند“. او همچنین گفته که “ایران، جای نظامی ها و شبه‌نظامی ها و ارتش بیگانه نیست. مردم، مزدوران تروریست را از خاک ایران بیرون می‌کنند.

غم انگیز ترین بخش این داستان آنجایی ست که برخی در داخل خواسته یا ناخواسته با دشمنان همصدا شده و با ناخن نادانی خود شروع به چنگ زدن صورت زیبای اتحاد، یک رنگی و همدلی کردند.

جالب اینجاست که این رسانه ها و افراد، تا قبل از حضور رسمی حشدالشعبی در ایران، با یادآوری کمک های جمهوری اسلامی به عراق، از عدم کمک و امدادرسانی عراقی به شدت انتقاد می کردند اما پس از ورود عراقی‌ها، با انتشار مطالبی نژادپرستانه و توهین به مردم عراق، ادعا می کنند آنها آمدند تا جلوی سرازیر شدن سیل به عراق را بگیرند!

در حقیقت سیل اخیر، در کنار تمامی تلخ و شیرینی هایش، بار دیگر چهره حقیقی ضدانقلاب خارج نشین و برخی افراد داخلی را نشان داد و ثابت کرد که آنها در مبارزه با ملت ایران دچار استیصال و دوگانگی شده اند.

منبع: جام نیوز

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

پیوند نامیمون تروریسم فرقه‌ای و تروریسم دولتی

جامعه نو: این روزها شاهد خوشحالی بی حد و حصر نهادها و رسانه های وابسته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *