خانه / آموزش و پژوهش / تشکیل پرونده برای برپاکنندگان ابتذال و رقص کُردی در مدرسه؛ برکناری مدیر مدرسه

تشکیل پرونده برای برپاکنندگان ابتذال و رقص کُردی در مدرسه؛ برکناری مدیر مدرسه

جامعه نو: رقص کُردی دانش‌آموزان دختر و چند معلم در یک مدرسه، با واکنش مقامات قضایی و اداره آموزش و پرورش مهاباد روبه‌رو شد.

در حاشیه انتشار ویدئوی رقص کُردی در یک مدرسه غیردولتی در مهاباد، مدیر مدرسه برکنار شد و با انتشاردهندگان ویدئو از سوی مقامات قضایی برخورد خواهد شد.

پس از انتشار ویدئویی یک دقیقه‌ای از رقص کُردی چند معلم و دانش‌آموز، دادستان مهاباد، خبر داد: «کسانی که در فضای مجازی اقدام به نشر ویدئو کرده‌اند، تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند».

اصلان حیدری روز پنج‌شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ در گفت‌وگویی به ایرنا گفت: «این جشن دانش آموزی ۱۱ اردیبهشت به مناسبت هفته معلم در این مدرسه برگزار شده بود که با توجه به رعایت نکردن قوانین و مقررات، در همان زمان با این افراد برخورد و مدیر مرکز آموزشی از سمت خود برکنار شد».

وی افزود: «پس از گذشت حدود یک ماه از این اتفاق برخی افراد سودجو فیلم این جشن دانش آموزی را در فضای مجازی بازنشر و افکار عمومی را جریحه دار کردند که برای این امر پرونده ای در شعبه سوم بازپرسی دادگستری مهاباد تشکیل شده است».

وی اضافه‌کرد: «با تشکیل این پرونده، تحقیقات اولیه از طریق پلیس فتا در این زمینه آغاز و انتشاردهندگان عمدی این فیلم شناسایی شده و برخوردهای قانونی با آنها صورت می‌گیرد».

او همچنین گفته‌است که “در موضوع گزینش کارمندانی که در رقص کردی شرکت داشتند تجدیدنظر می‌شود.”

از سوی دیگر در اطلاعیه آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی نیز بر احتمال «لغو امتیاز این مدرسه» تاکید شده و آمده است: «تصمیم‌گیری درباره ادامه فعالیت واحد آموزشی غیردولتی ذکر شده به‌جهت تقارن با امتحانات خرداد ماه و رعایت مصالح آموزشی دانش‌آموزان به بعد از اتمام امتحانات موکول شده است.»

پیش‌تر مهدی محمدپور، رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز این رقص کُردی دانش‌آموزان را “حرکات نامتعارف کُردی دانش‌آموزان” تعبیر کرده و گفته‌بود: «موضوع در دست بررسی است».

چند روز قبل ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن دانش‌آموزان دختر یک مدرسه با اجرای «هه لپرکی» (نوعی رقص محلی) به همراه معلمان زن و مرد مشغول شادمانی هستند.

پیش‌ از این نیز رقص دانش‌آموزان چندین مدرسه بیشتر ابتدایی با ترانه جنتلمن ساسی‌مانکن در ایران خبرسازشده بود.

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

میدان‌داری خلافکاران! شلیک «معمولی» یک گلوله در تئاتر شهر

جامعه نو: تیراندازی در محوطه مجموعه تئاتر شهر شاید در ابتدا خبری غیرمنتظره به‌نظر برسد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *