خانه / اجتماعی / جذب مشتری یا ولنگاری فرهنگی؟ / با اجرای موسیقی نمی‌توان برای جوانان بیکار آستارا نشاط اجتماعی ایجاد کرد

جذب مشتری یا ولنگاری فرهنگی؟ / با اجرای موسیقی نمی‌توان برای جوانان بیکار آستارا نشاط اجتماعی ایجاد کرد

جامعه نو: امام‌جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان آستارا با بیان اینکه با اجرای موسیقی زنده در برخی غذاخوری‌های این شهرستان نمی‌توان برای جوانان بیکار نشاط اجتماعی ایجاد کرد، گفت: نشاط اجتماعی با اشتغال‌زایی و راه‌اندازی مراکز تفریحی‌رفاهی ایجاد می‌شود.

سامانه «فارس من» باهدف پی‌گیری مستقیم مسائل و مشکلات مردم راه‌اندازی شده و در سریع‌ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می‌پردازد.

«منع پخش موسیقی زنده در رستوران‌های آستارا به بهانه جذب مشتری» یکی از عناوینی بود که توسط مخاطب در سامانه فارس من ثبت شد.

مخاطب در ثبت این سوژه مطرح کرده بود که «اجرای موسیقی زنده در رستوران‌ها و غذاخوری‌های شهرستان آستارا باهدف جذب مشتری یکی از مباحثی بود که در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه موردانتقاد شدید امام‌جمعه آستارا قرار گرفت به‌طوری‌که از اعضای شورای تأمین خواسته‌اند که رستوران‌ها و غذاخوری‌هایی که با اجرای موسیقی زنده، مشتری جذب می‌کنند پلمپ و مجوز فعالیت آن‌ها را باطل کنند».

امام‌جمعه آستارا دراین‌باره در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ضمن‌انتقاد از اجرای موسیقی زنده در برخی غذاخوری‌های این شهرستان اظهار کرد: با اجرای موسیقی زنده در برخی غذاخوری‌های شهرستان آستارا نمی‌توان برای جوانان بیکار نشاط اجتماعی ایجاد کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا ایجاد نشاط اجتماعی در بین جوانان را با اشتغال‌زایی و راه‌اندازی مراکز تفریحی‌رفاهی اعم‌از استخر و سالن ورزشی دانست و گفت: جوان، نشاط اجتماعی خود را با حضور در مراکز تفریحی و سالن‌های ورزشی تخلیه می‌کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان آستارا با بیان اینکه موسیقی زنده به جای غذاخوری‌ها باید در اماکنی که برای این کار پیش‌بینی شده اجرا شوند، افزود: با اجرای موسیقی زنده در برخی رستوران‌های این شهرستان، تنها جیب رستوران‌دارها پرشده و هیچ سودی برای خانواده‌ها و جوانان ندارد.

امام‌جمعه آستارا با اشاره به اینکه بنده با موسیقی مخالف نیستم به شرطی که در چهارچوب موازین شرعی باشد، تصریح کرد: در غذاخوری‌ها معمولاً موسیقی آرام پخش می‌شود، درحالی‌که در برخی غذاخوری‌های این شهرستان، شاهد اجرای موسیقی توسط خوانندگان آذری‌زبان هستیم.

به گزارش فارس، شاپور تشرینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستارا نیز پیش از این اجرای موسیقی زنده را با مجوز ارشاد دانسته و گفته بود که موازین شرعی در موسیقی‌های زنده‌ای که در برخی رستوران‌های شهرستان آستارا اجرا می‌شوند رعایت شده و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

منبع: فارس

درباره jameye no

پیشنهاد بررسی

از ترویج عشق‌های مثلثی و همجنس‌بازی در تئاتر تا سرو نشئه‌جات در سفارتخانه‌های اروپایی پایتخت/ سلبریتی‌هایی که شاه‌مهره بیگانگان در کشور شده‌اند

جامعه نو: اخیرا اخباری مبنی بر حضور جمعی از هنرمندان در مهمانی‌های سفارتخانه‌های اروپایی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *